KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
BRACTWO CZARNEGO SZTYLETU Sidła namietności - J.R. Ward

OPIS KSIĄZKI:

      Sidła namiętności – to trzymająca w napięciu powieść grozy z fascynującym wątkiem miłosnym w tle. To barwna opowieść o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampirów z ich odwiecznymi prześladowcami, rozgrywającej się w realiach współczesnej Ameryki.

      W siedzibie bractwa pojawiła się bliźniacza siostra Vrhednego, o której istnieniu dotąd nie wiedział. Przez setki lat uwięziona po Drugiej Stronie, gdzie pokornie wypełniała obowiązki Wybranki, Panikha postanowiła w końcu zerwać z przeznaczeniem i wyruszyć na Tę Stronę. W trakcie ucieczki doznała silnej kontuzji i częściowo sparaliżowana trafiła pod opiekę chirurga Manuela Manello, który jest gotów zrobić wszystko, by jej pomóc. Zauroczony młodą pacjentką lekarz stopniowo wchodzi w jej niebezpieczny, tajemniczy świat. Mimo że nigdy nie wierzył w istnienie zjawisk pozazmysłowych, a zwłaszcza w wampiry – czuje, że ta silna kobieta coraz bardziej go uwodzi i niebawem zawładnie jego ciałem i duszą. Gdy tych dwoje zaczyna czuć do siebie coś więcej niż erotyczny pociąg, znak sprzed wieków dogania Panikhę, narażając kochanków na śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

RECENZJA KOSTNICA:

         Niedawno zapytano mnie czy nie mieszają mi się te wszystkie paranormalne historie, w których się zaczytuje. Biorąc pod uwagę popularność tego typu utworów pytanie jest jak najbardziej na miejscu aczkolwiek dość kłopotliwe. Niezaprzeczalnie wiele książek jest na to samo kopyto jednak na szczęście znajdziemy na rynku perełki daleko odbiegające od destrukcyjnego wzorca. Dla mnie ponad przeciętność zalicza się seria Bractwo Czarnego Sztyletu.

         „Sidła namiętności” są już jedenastym tomem na polskim rynku i szczerze mogę przyznać  ani na moment nie byłam znużona, zbulwersowana, nie wspominając nawet o jakimkolwiek podobieństwie do innej znanej mi lektury. Mogłoby się wydawać, że po ukazaniu się tylu części już nic nowego nie może się wydarzyć i perypetie bohaterów będą naciągane to nic bardziej mylnego. Bracia nieustannie ewoluują i stawiają czoła mnożącym się problemom z reduktorami, ich odwiecznym wrogiem. Na domiar złego pojawiają się odszczepieńcy – nieznani nam do tej pory przedstawiciele rasy wampirów, którzy swą brutalnością i zwierzęcą naturą wręcz intrygują czytelnika i z pewnością przysporzą nie lada kłopotów naszym ulubieńcom. Czy hierarchia zostanie zachwiana a Grom utraci swoją władzę na rzecz zwyrodnialców? Ha! Z pewnością ich nieuniknione starcie dostarczy nam mnóstwo wrażeń oraz emocji, na które niestety będzie nam jeszcze poczekać, bo w tym tomie mamy jedynie przedsmak siły jaka w nich drzemie. To wszystko zaledwie tło do głównego wątku. Pierwsze skrzypce bowiem grają: rodzeństwo Panikha i Vrhedny oraz człowiek Manuel 'Manny' Mannelo, z którym już mieliśmy się okazję zetknąć w „Śmiertelnej klątwie” (tom V). Wydarzenia między tą trójkę mają tak zawrotną prędkość, że całkowicie rozregulowują emocje czytelnika, który z jednej skrajności popada w drugą, od łez wzruszenia, po łzy szczęścia. To wszystko prowadzi do tego, że po raz kolejny w towarzystwie mistrzów ciętych ripost odbiorca zachłannie pochłania słowo pisane domagając się więcej.

 

         Z ogromną niecierpliwością czekam na kolejne części i serdecznie polecam. Cała seria utrzymuje wysoki poziom i z pewnością nie zawiedzie swoich fanów. Polecam!

 

MoNiuRka

z dn 03/02/2012

 

Tytuł: Bractwo czarnego sztyletu. Tom 11

Podtytuł: Sidła namiętności

Tytuł oryginalny: A Novel of the Black Dagger Brotherhood. Lover Unleashed

Autor: Ward J.R.

Wydawca: Videograf II

Data premiery: 2012-01-31

Ilość stron: 544

 

RECENZJE POPRZEDNICH TOMÓW:

 

"Anioł zemsty" http://www.kostnica.com.pl/aniolzemsty.htm

"Dusza wampira" http://www.kostnica.com.pl/bcs.htm

Droga przeznaczenia http://www.kostnica.com.pl/bcsdp.htm

Księżycowa przysięga http://www.kostnica.com.pl/ksiezycowaprzys.htm