KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
BEZ POŻEGNANIA - Harlan Coben

OPIS KSIĄŻKI:

 

Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje - tak zaczyna się najnowszy thriller Cobena. Od dnia, w którym brat Willa Kleina, Ken, zamordował Julię, jego byłą sympatię, minęło jedenaście lat. Ścigany międzynarodowymi listami gończymi, dosłownie zapadł się pod ziemię. Z czasem rodzina uznała go za zmarłego. Przeglądając dokumenty rodziców, Will natrafia na świeżo zrobione zdjęcie Kena. Wkrótce potem znika Sheila, narzeczona Willa. Coraz więcej poszlak wskazuje, że nie była osobą, za którą się podawała. FBI poszukuje jej jako głównej podejrzanej w sprawie o podwójne zabójstwo. Co łączy Sheilę z serią morderstw i sprawą sprzed jedenastu lat? Czy ona także padła ofiarą zabójcy? Gdzie jest Ken? Will nie zazna spokoju, zanim nie dotrze do prawdy.

 

RECENZJA KOSTNICA:

        

         W dzisiejszych czasach kłamstwa, cwaniactwo, obłuda i dwulicowość są na porządku dziennym i każdy mając z tymi cechami styczność chcąc nie chcąc troszkę nimi nasiąknie, a wiara w uczciwość z dnia na dzień coraz bardziej podupada. Ja, staram się nie tracić wiary w człowieczeństwo, stawiać czoła rzeczywistości i w miarę możliwości godzić sprzeczności mną targające oraz postępować zgodnie ze swoim sumieniem. Jednak wielu z nas ukrywa coś, czego za żadne skarby nie chciałby nikomu wyjawić. Choć mogłoby się wydawać, że czasem szczerość nie popłaca i może komuś zrujnować życie to „najgorsza prawda i tak jest lepsza od najlepszego kłamstwa”. Ale czy sami jesteśmy całkowicie szczerzy wobec najbliższych i czy oni również są przed nami w zupełności uczciwi? Tego nigdy nie można być pewnym, a jedyne co nam zostaje to zaufanie. Ale co w przypadku, gdy ktoś wzgardzi naszymi uczuciami i wszystko w co do tej pory chcieliśmy wierzyć i być częścią okaże się kłamstwem?

         Wobec takiego dylematu staje Will Klein, bohater powieści Harlana Cobena „Bez pożegnania”, któremu w ciągu zaledwie kilku dni wali się cały świat. Wyznanie umierającej matki, iż jego brat Ken, zaginiony i podejrzany o morderstwo Julie Miller, byłej dziewczyny Willa, wciąż żyje przywołało duchy przeszłości i uruchomiło lawinę wydarzeń. Gdyby tego było mało, z jego życia również znika obecna ukochana, Sheila Rogers, podejrzana o kryminalną przeszłość i współudział w niedawno dokonanym zabójstwie. Te rewelacje całkowicie wstrząsają życiem mężczyzny, który za wszelką cenę stara się dociec prawdy – prawdy, która niekoniecznie mu się spodoba. Nie mając nic do stracenia węszy i zbiera informację wystawiając się przy tym na celownik, byle tylko odkryć prawdę, która gdzieś tam pośród tych wszystkich kłamstw ugrzęzła.

 

         Już od pierwszych stron autor serwuje sporą dawkę informacji i sprzeczności, które nabierają zawrotnego tempa całkowicie wciągając czytelnika w historię. Nie sposób się od niej oderwać, nie przeżywać rozterek targających Willem i nie wczuwać się w jego sytuacje jednocześnie starając się wspólnie z nim rozwikłać zagadkę. W miarę zagłębiania się w przeszłość ukochanych kolejne puzzle wskakują na swoje miejsce powoli ukazując obraz, który po prostu zwali z nóg.

         Książkę warto przeczytać nie tylko ze względu na ciekawą, intrygującą i świetnie przedstawioną historię, ale chociażby na rewelacyjną końcówkę, która mną wstrząsnęła dogłębnie. Polecam! To trzeba przeczytać.

        

MoNiuRka

z dn. 03/03/2012

 

Tytuł: Bez pożegnania

Autor: Coben Harlan

Wydawca: Albatros Wydawnictwo

Numer wydania: III

Data premiery: 2012-02-03

Ilość stron: 414