KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
WOMAN - KOBIETA

OPIS FILMU:

Pomysł nakręcenia kolejnej części sagi o kanibalach narodził się po jednym z pierwszych pokazów filmu Offspring w Nowym Yorku. Znakomita rola Pollyanny McIntosh, odtwórczyni roli kobiety sprawiła, że reżyser filmu - Andrew van den Houten, wbrew scenariuszowi postanowił pozostawić postać przy życiu. Doprowadziło to do tego, że Jack Ketchum oraz Lucky McKee zdecydowali się wspólnie kontynuować opowieść. Tak powstał scenariusz, oparty i dedykowany tytułowej "Kobiecie".Równocześnie ze scenariuszem, powstawała powieść, która wydana została w październiku 2010. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 2 sierpnia 2010, a proces produkcji zakończył się 8 stycznia 2011.Premiera miała miejsce podczas Sundance Film Festival 2011, pod koniec stycznia.

RECENZJA:

         Jak do tej pory nie miałam okazji zetknąć się z twórczością Jacka Ketchuma, więc gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja nie zawahałam się ani na moment. Wiele dobrego o nim słyszałam i  czytałam pozytywne opinie, dlatego po filmie na podstawie jego scenariusza spodziewałam się horroru z wyższej półki, który zmrozi mi krew w żyłach.

         "Kobieta", bo tak brzmi tytuł filmu, który miałam wątpliwą przyjemność niedawno temu oglądać nie spełnił moich oczekiwań. Nastawiałam się na rozlew krwi, obrzydliwe, brutalne i nieludzkie zachowania, niezliczone elementy zaskoczenia oraz emocje przyspieszające bicie serca, ale niestety rozczarowałam się i już po dwóch minutach zaczęłam . ziewać. Może było to spowodowane, jak później doczytałam, brakiem znajomości jego książek, gdyż losy plemienia kanibali rozpoczęte w "Poza sezonem", doczekały się kontynuacji oraz ekranizacji w "Potomstwie" ("Offpsring") oraz w omawianej "Kobiecie" ("The Woman"). Niemniej jednak to nie zmienia faktu, że końcówka filmu mogła wprowadzić w osłupienie i tym samym nadrobić wszelkie braki widza. Poniekąd autorom scenariusza to się udało, bo po ostatnim ujęciu faktycznie rozdziawiłam usta, tyle że nie z wrażenia, ale z niedowierzania że to już koniec. Z jednej strony ucieszyłam się, że już nadszedł kres moich męk, zaś z drugiej czułam niesmak, że skończyło się tak bezsensu i bez żadnego przesłania. Przez cały czas trwania filmu czekałam na element zaskoczenia czy ciary, ale niestety nic takiego nie miało miejsca. Według mnie fabuła się nie trzymała kupy i wiele wątków nie miało ze sobą za wiele wspólnego. A o czym jest film? Mamy do czynienia z psychiczną rodziną terroryzowaną przez ojca, który natknąwszy się w lesie na dziką kobietę więzi ją w piwnicy starając się oswoić i ucywilizować. Jaki będzie tego efekt? Z pewnością cokolwiek Wam podpowiada wyobraźnia nie znajdziecie odzwierciedlenia tego na ekranie.

         Nie śmiem podważać talentu i popularności autora, jednak ekranizacja jak dla mnie i moich współoglądających była totalną klapą i niewypałem. Jestem przekonana, że książka będzie lepsza, bo chyba już gorzej być nie może. Nie polecam.

 

MoNiuRka

z dn/ 19/02/2012

 

PREMIERA: 23 styczeń 2011

CZAS TRWANIA: 108 minut

KRAJ: USA

WYTWÓRNIA: Moderncine

PRODUKCJA: Andrew van den Houten, Robert Tonino

REŻYSERIA: Lucky McKee

SCENARIUSZ: Jack Ketchum, Lucky McKee

 

OBSADA:

Pollyanna McIntosh - Kobieta

Sean Bridgers - Chris Cleek

Angela Bettis - Belle Cleek

Lauren Ashley Carter - Peggy Cleek

Tommy Nelson - Walter

Zack Rand - Brian

Marcia Bennett - Deana

Carlee Baker - Genevieve Raton

 

Oficjalny zwiastun filmu: "Kobieta"

Strona filmu: http://www.thewomanmovie.com/