KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
KRWAWE SZALEŃSTWOKRWAWE SZALEŃSTWO - Karen Marie Moning

OPIS KSIĄŻKI:

"Zwyczajne życie MacKayli Lane uległo całkowitej przemianie, gdy postawiła stopę na irlandzkiej ziemi i została wrzucona w świat zabójczej magii i starożytnych tajemnic. Przez stulecia mroczne królestwo elfów współistniało ze światem ludzi. Teraz mury zaczynają się pękać, a Mac jest jedynym, co stoi między oboma krainami. Autorka ""Mrocznego szaleństwa"" powraca z opowieścią o erotycznej tajemnicy i mrocznej magii, która zapiera dech w piersiach. Zwyczajne życie MacKayli Lane uległo całkowitej przemianie, gdy postawiła stopę na irlandzkiej ziemi i została wrzucona w świat zabójczej magii i starożytnych tajemnic. Walcząc o ocalenie życia, Mac musi odnaleźć Sinsar Dubh, mającą miliony lat księgę najmroczniejszej magii, w której znajduje się klucz do władzy nad światami elfów i ludzi. Śledzona przez elfich zabójców, otoczona tajemniczymi postaciami, którym nie może zaufać, Mac czuje się rozdarta między dwoma niebezpiecznymi i kuszącymi mężczyznami - V'lanem, nienasyconym elfem, który może zmienić podniecenie w obsesję dla każdej ludzkiej kobiety, i nieprzeniknionym Jericho Barronsem, równie pociągającym, co tajemniczym. Przez stulecia mroczne królestwo elfów współistniało ze światem ludzi. Teraz mury zaczynają się pękać, a Mac jest jedynym, co stoi między oboma krainami. "

RECENZJA KOSTNICA:

         W przypadku serii wydawniczych zwykle bywa tak, że część pierwsza ogranicza się przede wszystkim do wprowadzenia czytelnika w nowy świat, nakreślenia postaci i przedstawienia zarysu omawianej historii, a dopiero przy drugim podejściu autor serwuje nam szerszy wachlarz możliwości wykreowanego obrazu. Podobnie jest w przypadku serii "Kronik Mac O'Connor" autorstwa Karen Marie Moning, którą można krótko podsumować cytując słowa głównej bohaterki: "...Mroczne szaleństwo, które opanowało mnie tamtej pierwszej nocy w Dublinie, zmieniło się w obsesję innego rodzaju - krwawe szaleństwo. To znaczy pragnęłam krwi, rozlanej za moją siostrę..."

         Po słodkiej, niewinnej i grzecznej dziewczynie, którą na początku była Mac nie pozostaje ślad. Ustąpiła bowiem miejsca swej mrocznej i nieujarzmionej naturze. Nie zachowuje się już jak "jagnię w mieście wilków", ale jak prawdziwa wojowniczka. Walczy o swoje, wie czego chce i dąży do tego celu dosłownie po trupach. Zemsta staje się jej obsesją. Jednak do wytyczonego celu czeka ją długa i wyboista droga, zważywszy na fakt, że nie tylko nie wie komu powinna ufać i kto tak naprawdę gra czysto, ale dodatkowo nieustannie ktoś staje jej na drodze i albo pragnie ją zabić albo wymierzyć swoją osobistą zemstę bądź w celu innych osobistych pobudek. Jako Widząca Sidhe i Zero, na którą nie działa magia elfów, zdolna przejrzeć ich iluzje, urok oraz potrafiąca unieruchamiać ich dotykiem dłoni stanowi nie lada zagrożenie dla Mrocznych. I choć wciąż doskonali i odkrywa nowe pokłady ukrytych zdolności to nie zawsze wychodzi obronną ręką z opresji.

         Wszelkie wydarzenia są ukazane z perspektywy głównej bohaterki, a czytelnik wręcz wchodzi do jej głowy i poznaje myśli się w niej kłębiące. Jednak tak jak mi styl "pamiętnika" w pierwszej części nie przeszkadzał, a wręcz dokładne opisy było potrzebne, aby zrozumieć całe to "dublińskie piekło", to w tej odsłonie zdecydowanie zbyt dużo było rozważań na temat niewiadomych, które spędzały jej sen z powiek. Najchętniej pominęłabym te przedłużające się monologi wewnętrzne i charakterystykę jednak z obawy, że mogłabym się w tym dość zagmatwanym światku pogubić wolałam tego nie robić i z niecierpliwością czekałam na rozwój akcji i na przepychanki słowne z jej przymusowym i tajemniczym partnerem Jerricho Barrons'em, które stanowią nie lada rozrywkę.

         Jestem bardzo ciekawa jaki poziom osiągnie jej "szaleństwo" w kolejnych częściach, które mam nadzieje ukażą się niebawem. Czy panna Lane pomści siostrę czy też sama padnie ofiarą? Poczekamy, przeczytamy i się dowiemy.

 

MoNiuRka

z dn. 16/10/2011

 

Tytuł: Krwawe szaleństwo

Autor:         Moning Karen Marie

Wydawca: Mag Wydawnictwo

Ilość stron: 379

Data premiery: 2011-10-05

 

Recenzja części I "Mroczne szaleństwo": http://www.kostnica.com.pl/mroczneszalenstwo.htm