KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
MAGIA KRWAWIMAGIA KRWAWI - Ilona Andrews

RECENZJA KOSTNICA

OPIS KSIĄZKI:

To nieprawda, że rodziny się nie wybiera. Atlantę nawiedza śmiertelnie groźna zaraza. To demonstracja siły i władzy urządzana przez starożytną boginię chorób. Nawiasem mówiąc, ciotkę Kate Daniels. Siedem plag spada i gromi miasto. Jad, Potop, Huragan, Wstrząs, Bestia, Pożoga i najgroźniejszy z nich, Mrok. Bogini ulegają kolejno rządzące Atlantą: Gildia Najemników, Świątynia, Zakon i Gromada. Najwyższy czas, by ktoś wziął sprawy w swoje ręce. Kate, Curran i pies z piekła rodem rzucają się w wir wydarzeń. Będzie naprawdę ostro!

 

RECENZJA KOSTNICA:

         Czas to pojęcie względne. Wszystko zależy od punktu odniesienia. Jak dla mnie rok, dwa miesiące i dwadzieścia dziewięć dni oczekiwania na kolejny tom serii z Kate Daniel to zdecydowanie szmat czasu. Natomiast dla tych, którzy tak jak ja nie wypatrywali tej pozycji na półkach w księgarni tudzież bibliotece czas miał zapewne inne znaczenie. Być może ktoś, gdzieś czekał na inną wydawniczą zapowiedź, nowość czy też jakieś ważne w życiu wydarzenie?! Ja niecierpliwie odliczałam dni na kolejne spotkanie z Kate w magicznej Atlancie i nawet nie macie pojęcia jaka to była owocna schadzka.

         Na samym wstępie muszę się przyznać, że główna bohaterka uosabia cechy charakteru, które szanuję, podziwiam i sama staram się przestrzegać. Nie jest żadną z tych pustych, tandetnych oraz napuszonych lasencji, które nie wiedzą czego chcą od życia i boją się zwalczyć o coś dla siebie. Jest zdecydowaną, konkretną, silną, uzdolnioną i mądrą kobietą, która nie tylko jest świadoma swoich potrzeb, ale i dąży do ich realizacji, pomimo iż świat po raz kolejny "stanął na rękach i kopnął ją w głowę". Jej decyzje o przyszłości w sferze zawodowej i prywatnej wynikają nie z nieśmiałości, głupoty czy niepewności, ale są uwarunkowane troską o dobro najbliższych, bowiem znajomość z nią może ściągnąć na nich śmierć, a w najlepszym wypadku problemy. A to wszystko przez krew płynącą w jej żyłach. Czy zdoła utrzymać swój zabójczy sekret w tajemnicy i uchronić swoich towarzyszy od nadciągających kłopotów? Gwarantuje Wam, że z przyjemnością przejdziecie razem tę wyboistą drogę, a co więcej z pewnością się zaprzyjaźnicie. Ze mną było podobnie. Z rozkoszą towarzyszyłam jej już w trzech zapierających dech w piersi historiach i na szczęście jak dotąd nic złego mi się nie stało. Nie wiało ani na sekundę nudą, monotonią czy inną zarazą.

         Najnowszy tom "Magia krwawi" przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Wartka, nieprzewidywalna, interesująca akcja wciągnęła mnie na całego. Nie potrafiłam się oderwać nie dobrnąwszy do końca. Uwaga! Jako że jest to czwarta odsłona przygód Kate tych, którzy jeszcze do tej pory z niewiadomych względów nie wyruszyli bohaterce naprzeciw ostrzegam, że wskazane jest zapoznanie się z poprzednimi częściami. Napięcie jakie Ilona Andrews buduje w magicznej serii dosłownie - kąsa - parzy - uderza - oraz bawi. Na łopatki rozłożyła mnie cięta i przyznajcie sami jakże trafna riposta Kate: "Kobiety są przyszłością. Jeden mężczyzna może spłodzić cały naród, ale zabij kobietę a zabijesz ludzi". Nie żebym było szowinistką, ale szanuję osoby, które potrafią powiedzieć co myślą i sprytnie wyjść z każdej opresji z podniesioną głową nie dając się złamać. I trzeba przyznać, hardości i ducha walki Jej nie brakuje! Także faceci, jeśli lubicie dziewczyny, które są jak chorągiewka i  boją się mieć, a co więcej wyrażać, własne zdanie miejcie się na baczności, bo tej dziewczyny nie sposób okiełznać.

         Cała historia i zmagania z tajemniczym oraz groźnym wrogiem ukazane zostały z perspektywy Kate, co jak dla mnie jest plusem, gdyż dziewczyna ani nie przebiera w słowach, ani nie zapuszcza się głęboko w swoich wewnętrznych rozterkach. Jej krótkie, rzeczowe, bezpośrednie i na temat relacje pozostawiają pole do popisu wyobraźni czytelnika.

         Podsumowując seria jest genialna, dlatego dla własnego dobra jeśli nie czytałeś nie zwlekaj dłużej i czym prędzej nadrabiaj zaległości. Zaś Ci, którzy poznali Kate jestem przekonana, że nie potrzebują żadnej zachęty i "Magia krwawi" jest dla nich obowiązkową lekturą, która bez dwóch zdań spełni ich oczekiwania i stanie na wysokości zadania.

 

MoNiuRka

z dn. 20/11/2011

Tytuł: Magia krwawi

Autor: Andrews Ilona

Wydawca: Fabryka Słów Sp. z o.o.

Data premiery: 2011-11-04

Ilość stron: 448