KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

MARTWI ŻYJĄ DŁUŻEJ - Jerry Cotton

„Martwi żyją dłużej” to kolejny kryminał, który ukazał się nakładem Wydawnictwa Pi w serii „Super kryminały” i który opowiada o przygodach agenta FBI  Jerrego Cottona. Tym razem Jerry Cotton wraz ze swoim partnerem Philem Deckerem mają do rozwikłania nie lada zagadkę. Morderstwo, oszustwo, miłość i wielkie pieniądze, to wszystko znajdziecie na kartach powieści a tak mieszanka na pewno nie pozwoli Wam się nudzić.

Pewnego dnia Maureen Stapleton widzi na ulicy swojego znajomego. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna od dawna został uznany za zmarłego. Wiele lat temu on i jego żona zostali zamordowani. Kobieta została uduszona, ciała mężczyzny nigdy nie odnaleziono. Schwytano natomiast sprawcę i skazano go na karę śmierci.

Maureen Stapleton dzwoni na policję z informacją, że widziała Lionela Brewstera, chwilę po tym zostaje zamordowana. Czy kobieta padła ofiarą przypadkowej zbrodni, czy może jej śmierć miała coś wspólnego z widzianą osobą? Na to pytanie będą szukać odpowiedzi agenci FBI, a kiedy ją poznają, schwytają mordercę kobiety. 

 „Martwi żyją dłużej” to powieść, której centralny punkt stanowią wydarzenia. Tutaj nie ma zbędnych opisów, dywagacji czy fragmentów niezwiązanych z akcją. Morderstwo i prowadzone śledztwo stanowią całą fabułę. Przez niecałe dwieście stron czytelnik śledzi jak agent Jerry Cotton oraz jego partner prowadzą dochodzenie. Podążają tropem zamordowanej kobiety, zbierają informacje o widzianym przez nią mężczyźnie. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że przed laty, wielu tropów nie sprawdzono, popełniono rażące błędy i zaniechania. Teraz Jerry Cotton na nowo wszystko analizuje i sprawdza, musi się jednak śpieszyć, niedługo, bowiem ma się odbyć egzekucja człowieka, który został oskarżony o morderstwo.

Niestety w „Martwi żyją dłużej” brak jest portretów psychologicznych postaci i dogłębnej analizy, ale wartka akcja sprawia, że czyta się ją z przyjemnością. Z pozoru banalna historia nie do końca okaże się tak przewidywalna jak można by się spodziewać.

Warto w wolnej chwili po nią sięgnąć, bo to lektura z kręgu łatwych i miłych. Ot taka na letnie popołudnia.

 

ZAJĄC

 

Autor: Jerry Cotton.

Wydawnictwo: pi

Rok wydania: 2012

Stron: 192