KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ

NIEZNISZCZALNI. DZIEWCZYNA ZA KIEROWNICĄ - Karolina Wilczyńska

,,Niezniszczalni. Dziewczyna za kierownicą’’, to literacki debiut Karoliny Wilczyńskiej, który niedawno ukazał się na naszym rynku czytelniczym dzięki wydawnictwu Novae Res.

Poznajemy Kaylę Reed, zbuntowaną siedemnastolatkę mieszkającą z matką w Phoenix w Arizonie. Jej namiętną pasją są szybkie samochody, dlatego bardzo często bierze udział w nielegalnych wyścigach.

Pewnego dnia podczas kolejnych zawodów Kayla ulega niegroźnemu wypadkowi. Ten incydent powoduje, że zrozpaczona matka wysyła córkę do ojca, z którym dziewczyna nie widziała się od momentu rozwodu rodziców, czyli jakieś dziewięć lat. Początkowo nastolatka jest wściekła na to, że musi opuścić swój dom i przyjaciół, lecz z biegiem czasu odkrywa, iż życie w Vancouver w Kanadzie, też ma swoje zalety. Bardzo szybko aklimatyzuje się w nowym miejscu poznając wiele interesujących osób. Wśród nich jest także Chris, przystojny, nieokrzesany i nieobliczalny chłopak. Działa na Kaylę niczym magnes. Na szczęście zainteresowanie jest obustronne. Siedemnastolatka nie zdaje sobie jednak sprawy, jaką tajemnicę skrywa jej ukochany. Tymczasem nieoczekiwanie dziewczyna zauważa w sobie dziwne zdolności paranormalne. Zrzuca to wszystko na karb zmęczenia, lecz wkrótce poznaje przyczynę swej mocy. Kim tak naprawdę jest Kayla i dlaczego grozi jej niebezpieczeństwo?

Na początku muszę szczerze się przyznać, że sięgając po ,,Niezniszczalni. Dziewczyna za kierownicą’’ byłam przekonana, że jest to kolejne dzieło Karoliny Wilczyńskiej, autorki powieści ,,Performens’’ oraz ,,Ta druga’’. Dopiero później zauważyłam, że jest to całkiem inna osoba, lecz posiada to samo imię i nazwisko. Okazuje się, że powyższą książkę napisała szesnastoletnia dziewczyna. Oczy przecierałam ze zdumienia czytając kilka razy jej życiorys. Większość z was zapewne pomyśli, co taka młoda osóbka możne ciekawego zaprezentować? Napiszę tylko tyle, że będziecie zaskoczeni i to bardzo. Ja w każdym razie jestem oczarowana twórczością Karoliny. Dawno nie czytałam tak dobrej sensacyjnej powieści. Emocje wylewają się tutaj niczym lawa z wulkanu. Główna bohaterka Kayla, to pewna siebie, niedostępna chłopczyca, która umiejętnie kamufluje swoje prawdziwe uczucia, gdyż boi się odrzucenia i zranienia. Kiedy poznaje Chrisa w jego obecności niemal traci jasność umysłu, ale nie tak szybko podaje mu swoje serce na tacy. Ich słowne sprzeczki i przechwalanie się, niejednokrotnie powodowały wzrost napięcia, że, aż sama czułam miłosne fluidy unoszące się nad nimi. Także sceny z nielegalnymi wyścigami są rewelacyjne nakreślone. Jestem zwolenniczką szybkich samochodów, dlatego znam to uczucie wolności, podniecenia i wzmożonej ekscytacji. Dzięki książce ,,Niezniszczalni. Dziewczyna za kierownicą’’ znów mogłam, choć trochę zasmakować tej wspaniałej adrenaliny. Kolejnym ciekawym aspektem są zdolności paranormalne Kayli. Jakie? Nie chce wam zbyt wiele zdradzać, by nie odbierać przyjemności czytania, ale powiem, że będzie się działo i to dużo. Jako całokształt, debiutanckie dzieło Karoliny Wilczyńskiej reprezentuje naprawdę bardzo dobry literacki poziom. Styl narracji urzeka prostotą i lekkością przekazu. Wartka i dynamiczna akcja pędzi niczym samochód wyścigowy z mocą 300 km/ godz. Osobiście nie mam się, do czego przyczepić i chciałbym przeczytać następną powieść tejże autorki, więc mam nadzieję, że będzie kiedyś taka możliwość.

Z czystym sumieniem, gorąco polecam przeczytać ,,Niezniszczalni. Dziewczyna za kierownicą’’. To niebywała, ekscytująca powieść sensacyjna z ciekawymi elementami nadprzyrodzonymi. W ciągu paru chwil porwie cię w niebezpieczny, tajemniczy świat pełen miłości, strachu i pasji. Chcesz na ,,pełnym gazie'' przeżyć wspaniałą przygodę? Teraz masz taką możliwość. Zapraszam.

 Cyrysia

 

 

Niezniszczalni. Dziewczyna za kierownicą

Karolina Wilczyńska

Wydawca: Novae Res

Format: 121x195mm,

Liczba stron: 292

ISBN: 978-83-7722-450-2