KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
ŚCIGANA - Tess Gerritsen

        Tess Gerritsen, współczesna pisarka amerykańska, z zawodu lekarz internista, zdaniem Stephena Kinga, to najciekawsza autorka w swoim gatunku. Potrafi tworzyć niezwykłe romanse z wątkami kryminalnymi i sensacyjnymi oraz emocjonujące thrillery medyczne. Osobiście jestem wielką miłośniczką twórczości tej pani, dlatego, kiedy w moje ręce wpadła ,,Ścigana’’ (jest to wznowione wydanie, znane wcześniej pod tytułem ,,Złodzieje serc'') z największą przyjemnością zabrałam się za jej czytanie.

Clea Rice jest sprytną i doświadczoną włamywaczką. Już od dziecka szlifowała złodziejski fach za sprawą swojego wuja-doskonałego eksperta w tej dziedzinie. Niestety dwa razy zaliczyła ,,wpadkę'', po której trafiła do więzienia. Teraz Clea próbuje uczciwie zacząć wszystko od nowa. Niestety w wyniku niefortunnych okoliczności dziewczyna wplątuje się w niebezpieczną, międzynarodową aferę związaną z przemytem niezwykle wartościowych dzieł sztuki. Cudem udaje jej się uciec groźnym przestępcom, którzy bez skrupułów zamierzają pozbyć się niewygodnego świadka. Policja nie wierzy byłej złodziejce, dlatego zrozpaczona Rice musi sama zdobyć dowody swej niewinności. Nie wszystko przebiega jednak zgodnie z planem, gdyż podczas włamania do pewnej posiadłości jednego z podejrzanych, kobieta niespodziewanie wpada na drugiego włamywacza. Kto jest tą tajemniczą osobą? Czego lub kogo szuka? Czy jest on w jakiś sposób powiązany z kradzieżą cennej kolekcji?

,,Ścigana’’, to bardzo emocjonująca powieść sensacyjna. Szybka, dynamiczna akcja obfituje w strzelaniny, włamania, ucieczki, pościgi i gorące, namiętne uczucia. Lekka, swobodna narracja urzeka prostotą przekazu, dzięki czemu bez przeszkód brniemy przez fabułę niczym szybcy i wściekli zmierzając do finałowej mety. Doskonale odnalazłam się w tym klimacie. Lubię taki zastrzyk adrenaliny, gdzie bohaterowie nieustannie wpadają w tarapaty. Historia tej książki sama w sobie nie jest może nadzwyczajna, ale mimo to podobała mi się ta swoista zabawa w kotka i myszkę. Kłopoty lgnęły do Clea, jak opiłki żelaza do magnesu. Z powodu kryminalnej przeszłości nikt nie ufał jej słowom, dlatego niebezpieczeństwo zaczęło wokół niej zataczać coraz szersze kręgi. Pośród strachu i niepokoju przebija się jednak wątek romansowy, który dodaje kolorytu i animuszu złowrogim wydarzeniom. Dziewczyna spotyka na swojej drodze sprzymierzeńca, który wyciąga do niej pomocną dłoń, lecz, czy była przestępczyni będzie potrafiła komukolwiek zaufać?

Wszystkim fanom twórczości Tess Gerritsen oraz wielbicielom mocnych wrażeń polecam ,,Ściganą’’. Jestem pewna, że nie pożałujecie czasu spędzonego przy tej książce. Jest to kawał interesującej, ekscytującej prozy i myślę, że przypadnie ona do gustu zarówno wielbicielom romansów jak również tym, którzy uwielbiają wątki sensacyjno-kryminalne. Zapraszam.

Cyrysia

 

 

 

Ścigana
Tess Gerritsen   


Wydawnictwo: Mira
Data wydania: Maj 2013
liczba stron: 288 

ocena: 5/6