KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
SIŁA TRUCIZNY - Maria V. Snyder

,,Siła trucizny’’ Marii V. Snyder stanowi pierwszą część Trylogii Twierdzy Majów.

Historia powieści skupia się na losach Yeleny, młodej dziewczyny, która (w obronie własnej) zabiła człowieka, przez co zgodnie z nowym Regulaminem Postępowania czeka ją śmierć na szubienicy. Takie prawo, czyli ,,oko za oko, ząb za ząb’’ panuje po przejęciu władzy przez komendanta Ambrose’a. Los daje jednak dziewczynie szansę na nowe życie. Valek- prawa ręka komendanta postanawia ją zatrudnić na okres próbny na stanowisko treserki żywności. Owe zajęcie polega na szukaniu trucizny w jedzeniu i piciu, ponieważ w pałacu istnieje wielu skrytobójców czyhających na życie nowego władcy Dystryktu. Czy taka niebezpieczna praca jest lepsza od śmierci? Przerażona Yelena dodatkowo odkrywa, iż posiada w sobie magiczną moc (używanie magii jest zabronione), która niekontrolowana może przyczynić się do wielu poważnych problemów. Czy uda się dziewczynie zapanować nad swoimi nadprzyrodzonymi zdolnościami i jak sprawdzi się ona w roli treserki żywności?

Bardzo mile zaskoczyłam się twórczością Marii V. Snyder. ,,Siła trucizny’’ zawiera w sobie niezwykle pomysłową i oryginalną fabułę, dynamiczne sceny akcji i ciekawie nakreślony wątek miłosny, który jest zaledwie tłem rozgrywającym się w kontekście zawiłych intryg i bezwzględnej walki o władzę. Wróg czai się wszędzie, dlatego trzeba być bardzo bystrym, czujnym i odważnym. Takie przymioty posiada właśnie, Yelena. Od samego początku zaimponowała mi swoją wewnętrzną siłą walki i przetrwania. Wiele osób czyhało na jej życie, lecz ona wychodziła z każdego starcia zwycięsko pokazując przy tym przenikliwość, spryt i inteligencje. Niemal za każdym razem z pomocą przychodził jej także, Valek, który niczym Anioł Stróż wybawiał Yelenę z wielu poważnych opresji. Rozwijająca się więź między nim a treserką żywności pokazuje nam przedsmak subtelnego uczucia, w żaden sposób nierażącego swoją nadmierną ,,słodyczą’’ czy ,,ckliwością’’. Dużym plusem ,,Siły trucizny’’ jest również magia dająca doskonałe pole dla naszej wyobraźni.

Wszystkim miłośnikom fantastyki, paranormal romance i osobom lubiącym tajemniczą aurę magii i różnorodnych uczuć polecam przeczytać najnowszą powieść Marii V. Snyder. Moim zdaniem jest to doskonała książka pełna nietuzinkowych pomysłów. Lekki, swobodny styl sprawia, że niemal jednym tchem zagłębicie się w historię Yeleny pragnąc więcej i więcej. Zatrać się, zatem w rzeczywistym świecie dając się ponieść fantazji i zobacz, jak wielka jest siła trucizny kryjąca się z zakamarku duszy każdego człowieka. Zapraszam.

CYRYSIA

 

Siła trucizny

Maria V. Snyder

seria/cykl wydawniczy: Trylogia Twierdza Magów tom 1
wydawnictwo: MIRA
data wydania: luty 2012
ISBN: 978-83-238-6651-0
liczba stron: 384