KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)

WITAJ W SERWISIE KOSTNICA

FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI

RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
UGRYZIONA - Armstrong Kelley

 

 

Szybko docieram na sam koniec, rozbieram się pospiesznie za barykadą z koszy na śmieci i chowam ciuchy pod starą gazetą. A potem rozpoczynam Przemianę. Moja skóra rozciąga się. Wrażenie się pogłębia i próbuję zablokować ból. Cóż za trywialne słowo, lepsze byłoby - agonia. Uczucia obdzierania żywcem ze skóry nie sposób nazwać "bolesnym". Biorę głęboki wdech i skupiam się na Przemianie, osuwając się na ziemię, zanim zegnę się wpół i upadnę. (.) W końcu jest po wszystkim. Przemiana dokonana. (.) Jestem wilczycą, pięćdziesięciodziewięciokilogramową waderą o jasnej sierści. Jedyną ludzką cząstką, jaka pozostała, są moje oczy, błyszczące chłodną inteligencją i nienasyconą drapieżnością, która jest w stu procentach ludzka. Kelley Armstrong (ur. 1968) pisarka kanadyjska zaliczana do grona najoryginalniejszych współczesnych twórców powieści z gatunku thrillera nadnaturalnego i kryminału; zanim poświęciła się pisaniu, ukończyła studia psychologiczne i informatyczne; autorka dwudziestu powieści, w tym m.in. Ugryzionej, Stolen, Wezwania z trylogii Najmroczniejsze moce (polskie wydanie w przygotowaniu), Awakening. Z trójką dzieci i mężem mieszka na wsi w prowincji Ontario w Kanadzie. + Patronat medialny: (8 logotypów) Przesycony zmysłowym erotyzmem thriller zaspokoi nienasycony apetyt każdego miłośnika powieści grozy. Mieszkająca od roku w Toronto Elena wiedzie normalny żywot, taki o jakim zawsze marzyła: ma stałą pracę dziennikarki i miłe mieszkanko, które dzieli ze swym chłopakiem. Jest tylko jeden problem: jako jedyna na świecie kobieta-wilkołak musi skrzętnie przed nim ukrywać swoje odzywające się od czasu do czasu nieludzkie pragnienia i nocne eskapady. Adoptowana przez Watahę rok wcześniej po tym, jak została ugryziona, Elena długo pozostawała rozdarta pomiędzy dwoma światami i targana nowymi namiętnościami, których nie potrafiła okiełznać. Jedyne więc co mogła uczynić, by nie utracić człowieczeństwa, to wyprzeć się tych nowych pragnień i uciec. Teraz jednak Wataha wezwała Elenę do powrotu, by pomogła w walce ze zbuntowanymi wilkołakami, które są o krok od sprowadzenia zagłady na cały gatunek. "Krwawa, zmysłowa, fantastyczna! Debiutancka powieść na miarę Anne Rice!".

Rok wydania: 2010
Stron: 540
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Format: 130x205
Pakowanie: 12
Tłumacz: Robert P. Lipski
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 9 marca 2010

Dziękujemy za udostępnienie informacji wydawnictwu zysk i s-ka

RECENZJA KOSTNICA:

         Czy chwytliwy i jakże już oklepany zmierzchowy schemat oraz obsadzanie w roli głównej wampirów, wilkołaków czy innych istot nadprzyrodzonych gwarantuje sukces powieści? Otóż nie. Śmiem stwierdzić, że jest to nawet dość ryzykowne podejście i tylko nielicznym udaje się wybić ponad przeciętność. Jest tak wiele historyjek na to samo kopyto, że wszystkie zlewają się w jedno  nużąc czytelnika i wywołując senność. Jak wobec tego wypada Kelly Armstrong i jej „Ugryziona”?

         Jest perfekcyjna i już na wstępie muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak dobrej lektury. Choć początkowo podchodziłam do niej sceptycznie i musiał minąć prawie rok nim po nią w końcu sięgnęłam to na prawdę była warta każdej godziny przy niej spędzonej. Bohaterowie są nietuzinkowi, o bardzo silnym charakterze i ciętym języku. A dodając do tego, że akcja rozpoczyna się już od pierwszej strony i ani na moment nie zwalnia powoduje, że czytelnik nie jest w stanie się oderwać. I to właśnie sprawiło, że książka jest ciekawa i wciągająca, a nie fakt, że główni bohaterowie przybierają postać wilkołaków. Sposób w jaki zostali przedstawieni przez autorkę, ich Przemiany, metabolizm, uczucia jakie nimi kierują i tym podobne wyróżniają się ponad to wszystko co miałam do tej pory okazję przeczytać. Przedstawiona historia jest nieprzewidywalna i trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony. Tutaj niczego nie sposób przewidzieć i gdy już by się mogło wydawać, że wszystko zmierza ku dobremu następuje gwałtowny trach. Akty przemocy, opisy przygotowań do walki z wrogiem i o swoje terytorium są zapierające dech w piers

         O przeszłości Eleny, głównej sprawczyni całego zamieszania, dowiadujemy się stopniowo z jej wspomnień, do których od czasu do czasu powraca rzucając całkiem nowe światło na jej zachowanie, emocje nią targające, ale także na pozostałych członków Watahy. Jak poradzą sobie wobec zaistniałego zagrożenia ze strony kundli, którym przyświeca chęć zemsty i mordu? I co ważniejsze, czy nasza bohaterka ostatecznie pogodzi się ze swoją zwierzęcą naturą? Śledząc jej perypetie i zmagania z instynktem, który stara się zdusić w sobie z pewnością przypadną Wam do gustu. Oczywiście nie sposób tutaj nie wspomnieć o wspaniałej okładce, która przyciąga oko, a adekwatnym opisem intryguje.

         Serdecznie wszystkim polecam i nie powielajcie mojego błędu i nie zwlekajcie ani chwili dłużej. To wręcz trzeba przeczytać. Rozrywka, emocje i spora dawka humoru gwarantowana! Polecam.

        

MoNiuRka

z dn. 08/03/2012

 

Tytuł: Ugryziona

Autor: Armstrong Kelley

Wydawca: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Ilość stron: 536

Data premiery: 2010-03-10