KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
WELON PÓŁNOCY - Lara Adrian

OPIS KSIĄŻKI:


Wielbiący walkę nieśmiertelny strażnik Rasy i zabójczo niebezpieczna śmiertelniczka związani ryzykiem i pożądaniem, które może ich ocalić lub pogrążyć na zawsze.

 Renata, wyszkolona agentka ochrony, nie ma sobie równych w posługiwaniu się bronią. Lecz żadna broń znana ludziom nie ochroni jej obecnego klienta - odwiecznego wampira, którego tropi zabójca. Ocalić go może tylko równie nieśmiertelny obrońca.

 Nikolai sam wymierza sprawiedliwość wrogom swojej rasy, którą poprzysiągł chronić. Lecz żeby uratować najstarszego nieśmiertelnego, musi połączyć siły z jego agentką ochrony - śmiertelną kobietą, piękną i zimną jak lód. A Renata musi złożyć życie swojego klienta i swoje własne w ręce złotowłosego wampira, który wabi ją do świata mroku i niewyobrażalnej namiętności.


RECENZJA KOSTNICA:

        Romansów paranormalnych na rynku wydawniczym jest jak grzybów po deszczu. Jednak nie wszystkie są zjadliwe a czasem te wychwalane i zapowiadające się apetycznie po bliższym zapoznaniu oraz posmakowaniu okazują się wręcz trujące. Staram się unikać błahych historyjek z harlequina rodem, w których wampir czy inna istota nadprzyrodzona, przeważnie płci męskiej, nagle traci głowę dla zwykłej śmiertelniczki, i tu rola życiowych sierot przypada kobietom, gdzie już się od pierwszego wejrzenia się w sobie bez opamiętania zakochują, a wszystkie myśli prowadzą do jednego. Najnormalniej przejadły mi się takowe schematy.

 

        W związku z powyższym "Welon północy" Lary Adrian przeleżał na półce kilka miesięcy nim nabrałam ochoty po niego sięgnąć. I choć książka niczym się nie wyróżnia od poprzednich części serii Rasy Środka Nocy to o dziwo nawet umiliła mi dwa wieczory. Pewnie pomyślicie, że była aż taka wciągająca i ciekawa? Otóż nie. Wciągająca - średnio, ciekawa - jeszcze mniej, a znajomość poprzednich części wcale nie jest niezbędna, aby ogarnąć o co biega. Autorka trzyma się obranego schematu i jej bohaterowie niczym nie zaskakują czytelnika, a czasem są wręcz nudni. Jedynie historię ratuje wątek, który choć został stłamszony przez kochanków jest ciekawy i pozwala czytelnikowi odetchnąć. Od pierwszego tomu mamy bowiem opis przebiegu starć odwiecznych wrogów wciąż nabierających na sile: wampirów pełniących służbę w Zakonie cechujących się niebywałą siłą oraz odwagą ze Szkarłatnymi, którzy popadli w głód krwi i stanowią śmiertelne zagrożenie zarówno dla cywilów swojej rasy jak i ludzkości. Niestety Zakon stał się nie tyle obiektem zainteresowania Kupidyna co Dragosa, potomka Prastarego, za pomocą którego chce dać początek nowego pokolenia Rasy. Z takim przeciwnikiem i wobec niespodzianek jakie dla nich szykuje wojownicy mogą sobie nie poradzić. Czy w ostatecznej bitwie zwycięży zło? Tego w tej części się nie dowiemy. Wojna wciąż trwa, a na efekt końcowy pewnie przyjdzie nam jeszcze się trochę naczekać.

 

        Wracając do głównych bohaterów tomu piątego, to tym razem mamy do czynienia w roli macho z Nicolasem, zaś sierotę, dosłownie, odgrywa Renata. Ich drogi się nieoczekiwanie krzyżują, oczywiście zakochują się w sobie, ale zaprzeczają swoim uczuciom dopóki dopóty tłumione uczucia biorą górę, potem znowu mamy spadek emocji i na koniec . happy end. A żeby było "zaskakująco" miłosne rozterki i perypetie są ukazane z perspektywy tych dwojga. Na szczęście możemy także zagłębić się w nikczemny plan wroga wnikając w umysł Dragosa i jego sprzymierzeńców, co jest nawet dość strawne.

 

        Podsumowując jeśli gustujecie w lekkich historyjkach nie wymagających skupienia to śmiało mogę wam tę serię polecić w przeciwnym razie grozi Wam ból głowy i nudności.

 

MoNiuRka

z dn. 04/12/2011

 

Tytuł: Welon Północy

Tytuł oryginalny: Veil of Midnight

Seria: Rasa Środka Nocy

Autor: Adrian Lara

Wydawca: Amber Wydawnictwo

Stron: 328

Data premiery: 2011-04-14