KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
W PÓŁ DROGI DO DOMUW PÓŁ DROGI DO GROBU - Jeaniene Frost

OPIS KSIĄŻKI:

 

"Półwampirzyca Catherine Crawfield z zemsty zabija nieumarłych, mając nadzieję, że jeden z nich okaże się jej ojcem, odpowiedzialnym za zniszczenie życia jej matce. Schwytana przez Bonesa, łowcę nagród polującego na wampiry, zostaje zmuszona do współpracy. W zamian za znalezienie ojca Cat zgadza się trenować z seksownym nocnym łowcą, aż dorówna mu umiejętnościami walki. Jest zdziwiona, że nie kończy jako jego przekąska. Czyżby rzeczywiście istniały dobre wampiry? Wkrótce Bones przekona ją, że bycie mieszańcem nie jest wcale takie złe. Ale zanim Cat zdąży się nacieszyć nowo zdobytym statusem pogromczyni demonów, oboje będą ścigani przez grupę zabójców. Cat musi opowiedzieć się po jednej ze stronie. a Bones okaże się dla niej równie kuszący jak żywy mężczyzna."

 

RECENZJA KOSTNICA

 

         Na rynku jest istne boom na książki paranormal romanse i muszę szczerze przyznać, że pomimo iż gustuje w tym gatunku czasem mam Go serdecznie dość i sceptycznie podchodzę do kolejnych nowości wydawniczych. Wampiry, wilkołaki i inne straszydła, głupia dziewucha, przystojny facet (przeważnie istota nadprzyrodzona) równa się wielka miłości - ten schemat powoduje we mnie torsje. Jeszcze jedna książka w stylu utrzymanym dla młodocianych wg standardów w/w a dostanę szału albo zawału.

         Na moje życie tym razem czyhało Wydawnictwo Mag i ich świeżynka "W pół drogi do grobu" Jeaniene Frost. O książce słyszałam już wiele nim jeszcze ukazała się na polskim rynku, ale z doświadczenia wiem, że co czasem podoba się większości niekoniecznie mi przypadnie do gustu. Niemniej jednak zapowiedzi zaintrygowały mnie na tyle, że postanowiłam zaryzykować i przekonać się sama. I faktycznie warto było podjąć to ryzyko gdyż książka jest świetna. Przygody w jakie porywa autorka i główni bohaterowie serii "Nocna łowczyni" są zapierające dech w piersi. Mamy tutaj nie tylko do czynienia z wampirami, które w większości są złe i niereformowalne, ale także z mrocznymi istotami takimi jak ghule i duchy. Największą jednak sensacją jest postać Rudej Kostuchy. Główna bohaterka jest nie tylko pół krwi wampirem, ale także pyskatą, seksowną kobietą, której nie obca jest przemoc zaś jej bijące serce stanowi śmiertelną pułapkę na wampiry. Sama jednak wpada w zastawione przez siebie sidła biorąc na celownik niejakiego Bonsa, który ku jej zdziwieniu okazuje się silniejszy, sprytniejszy i lepszy pod każdym względem od jej poprzednich ofiar.  Jakby nie patrzeć przyświeca im wspólny cel i odkładając wszelki uprzedzenia na bok łączą siły i odtąd sieją pogrom wśród wrogów.

         Relacje tych dwojga są przezabawne, pyskówki są na wysokim poziomie a manto jakie sobie spuszczają nawzajem mrożące krew w żyłach. Jednak poziom ich relacji stopniowo się zmienia i między tym dwojgiem zaczyna iskrzyć. Jednak czy dwudziestodwuletnia Catherine, Cat, Cathy, Kitten, czy jak kto woli, zdoła przełamać wrodzoną niechęć do swojego "ojca" i pokochać jednego z Jego rasy? Od razu zaznaczam, że relacje między nimi tak naprawdę schodzą na drugi plan ustępując miejsca walce jaką oboje staczają przeciwko pobratymcom. Nie tylko śledzimy rodzącą się między nimi miłość, ale przede wszystkim towarzyszymy dziewczynie w szkoleniu technik walki, poznajemy świat wampirów i ich fizjologie, a także przeszłość. A wszystko to przedstawione zostało z perspektywy dziewczyny. Jak dla mnie rewelacja.

         Jak widzicie z boju wyszłam cało. Co więcej, czuję niedosyt i pragnę więcej. Nie mniej jednak i tak niebawem będę "Jedną nogą w grobie" także z niecierpliwością czekam na kolejną część.

MoNiuRka

z dn. 12/10/2011

 

Tytuł: W pół drogi do grobu

Autor: Frost Jeaniene

Wydawca: Mag Wydawnictwo

Data premiery: 2011-09-21

Ilość stron: 440