Site icon KOSTNICA – POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Grzechòt – MACIEJ LEWANDOWSKI

Data premiery: 24 kwietnia 2024

Czarna wołga, która zwietrzyła świeżą dziecięcą krew, tajemnicze upiory krążące po sennej letniej miejscowości i grupa młodych przyjaciół, którzy jako jedyni mają szansę powstrzymać zło. O ile zdążą.

Dziecięca ciekawość potrafi zwieść na manowce

W ciepłe wakacje młody Jakub przedziera się przez ogrodzenie na działkę zwariowanego sąsiada, o którym krążą legendy. W jego starym sadzie znajduje szopę, a w niej pozbawione kół czarne auto. Utracona kropla krwi to według Kuby niewielka cena za błyskotkę ukradzioną z pakamery. Do czasu… Metaliczny smak juchy obudzi bestię w czarnym pojeździe.

Grzechòt to trzymająca w napięciu opowieść zabierająca czytelnika do dawnych, dziecięcych wspomnień. Co by było, gdybyśmy kiedyś nie posłuchali rodziców i zbliżyli się do czarnej wołgi?

grzechòt – (kaszub.)

1. człowiek, zwierzę, przedmiot wydający grzechot, stuk, czyniący hałas;

2. wydawanie lub powodowanie wydawania odgłosu strzałów lub uderzających o coś twardych przedmiotów (źródło: Internetowy Słownik Języka Kaszubskiego)

Jak tłumaczy to autor:

,,Sprawa tytułu jest bajecznie prosta. Wołga, w mojej głowie przynajmniej, to zezłomowany rzęch i pojazd umarłych. Jako taki nie powinien więc szumieć cicho, niczym hybrydowa jednostka najnowszej generacji. A ponieważ akcja powieści ma miejsce na Kaszubach (no w fikcyjnym ich zakątku), to szukałem słowa stosownego w mowie miejscowych. Finalnie, zaprzyjaźniony tubylec, widząc jak się biadolę nad słownikiem, podsunął mi słowo idealne.” 

Grzechòt Macieja Lewandowskiego to opowieść o tym, że czasem warto na własnej skórze przekonać się, dlaczego pewnych zasad należy przestrzegać.

Autor z niewątpliwą precyzją kreuje atmosferę wszechobecnego niepokoju i niebezpieczeństwa wyczuwalnego w każdej sekundzie historii. Przeplatając elementy horroru i urban fantasy, sprawia, że mrok i duszący odór śmierci sączą się z kart książki niczym ciężki samochodowy smar, który oblepia czytelnika coraz mocniej, wciągając go w wir niebezpiecznych zdarzeń.

Przekonaj się sam, że czasami dziecięca ciekawość może zwieść na manowce.

Format 135×202 mm
Wydanie pierwsze
ISBN 978-83-68005-06-6
Liczba stron 336
Projekt okładki/Ilustrator Dawid Boldys

Exit mobile version