Trylogia Johna Grishama z Jakiem Brigancem do słuchania − w brawurowej interpretacji Filipa Kosiora! - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Trylogia Johna Grishama z Jakiem Brigancem do słuchania − w brawurowej interpretacji Filipa Kosiora!

Trylogia Johna Grishama z Jakiem Brigancem − w fenomenalnej interpretacji Filipa Kosiora − od dziś dostępna jest do słuchania.
Czas zabijania, Czas zapłaty i Czas łaski to wybitne thrillery prawnicze mistrza gatunku, ulubionego pisarza Ameryki, piewcy Południa Stanów Zjednoczonych, jednego z najchętniej czytanych i najbardziej rozpoznawalnych autorów na świecie!

Sądowe machinacje, małomiasteczkowe intrygi, nieoczekiwane zwroty akcji − wszystko to znajdziecie w kultowej trylogii Johna Grishama, którą można już nie tylko czytać, lecz także z przyjemnością jej słuchać!

W wyniku współpracy Wydawnictwa Albatros z Empik Go powstała wyjątkowa seria audiobooków. Na specjalne zaproszenie Empik Go w rolę kultowego adwokata Jake’a Brigance’a wcielił się jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych lektorów w Polsce, Filip Kosior. Aktor wystąpił też w sesji zdjęciowej, której efekty możemy podziwiać na nowych okładkach audiobooków.

Czas zabijania, Czas zapłaty i Czas łaski w interpretacji Filipa Kosiora debiutują w aplikacji Empik Go 15 października. Za audioprodukcję odpowiada Piotr Kuśmierek (Empik Go), który zadbał o to, by historia idealnie współgrała z oryginalną muzyką i wkomponowała się w tło amerykańskiego południa, jak zawsze klimatycznie sportretowanego przez Johna Grishama.

FILIP KOSIOR − aktor teatralny, serialowy i dubbingowy. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Jeden z najpopularniejszych głosów w Polsce. Słuchacze produkcji audio zgodnie przyznają, iż jest w stanie wcielić się w każdą rolę w każdym gatunku literackim.

Jake Brigance to szlachetny człowiek, nie do końca poukładany,
pakujący się w różne kłopoty.
Wcielanie się w tę postać było bardzo ciekawym doświadczeniem.
Zawsze ceniłem prozę za to, że mogę się przenieść do innego świata
i być częścią zupełnie innej historii, a John Grisham przenosi nas w trylogii z Jakiem Brigancem do doskonale skonstruowanej rzeczywistości.

Filip Kosior

Clanton w stanie Mississipi, rok 1990. Machina prawna działa tu pełną parą. Co nie znaczy, że od czasu do czasu ktoś nie bierze tu sprawiedliwości w swoje ręce − w słusznej sprawie lub w odwecie.

Spory, spadki, odszkodowania, kradzieże i rozboje. Zabójstwa należą do rzadkości. Przy głównym miejskim placu znajduje się biuro szeryfa, areszt, budynek sądu, kilka kancelarii adwokackich, a w nich całkiem liczny sztab prawników. Ale tylko jeden z nich, Jake Brigance, jest w stanie zaryzykować wszystko, by stawić czoła dwunastoosobowej ławie przysięgłych i przekonać ich o niewinności swojego klienta. Jake zrobił to już dwa razy, czym zapewnił sobie szacunek sędziów i podziw kolegów po fachu w całym hrabstwie Ford. Dorobił się też w Clanton kilku zaciekłych wrogów, a nowa sprawa z pewnością nie przysporzy mu popularności. Nikt jednak nie mówi, że prawnik musi być lubiany.

Jake Brigance wie, że proces sądowy to partia szachów, w której zasady nie zawsze obowiązują. A gdy w grę wchodzi kara śmierci, trzeba ją rozegrać po mistrzowsku. Szczególnie, jeśli wina klienta jest ewidentna, a ofiara miała licz¬ną rodzinę, grono przyjaciół i była… przedstawicielem prawa.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.