KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
W NIEWOLI ZMYSŁÓWW NIEWOLI ZMYSŁÓW - Nalini Singh

OPIS KSIĄŻKI:

Poznaj świat podzielony przez potężną rasę o fenomenalnych mocach umysłu, ale pozbawioną serca...

 Człowiek i zwierzę jednocześnie, Lucas Hunter, jest zmiennokształtnym - głodnym tych wszystkich wrażeń, którymi Psi - rasa rządząca - pogardzają. Po wiekach niełatwej koegzystencji, obie rasy znajdują się na granicy wojny z powodu brutalnych morderstw, których ofiarami padły zmiennokształtne. Lucas jest zdeterminowany znaleźć zabójcę Psi, który zaszlachtował kobietę z jego Sfory, a Sascha mogłaby go wpuścić do jej strzeżonego świata. Wkrótce jednak odkryje, że zimnokrwista Psi jak najbardziej zdolna jest do namiętności - i że tkwiące w nim zwierzę jest nią zafascynowane.

 Uwięzieni między walczącymi światami, Lucas i Sascha muszą zachować swoją tożsamość - albo poświęcić wszystko i ulec najmroczniejszej z pokus.

RECENZJA KOSTNICA:

         Grudzień - końcówka roku. Miesiąc zadumy, podsumowań i oczywiście Świąt. Jak zawsze w tym czasie robimy rachunek sumienia nie tylko z życia prywatnego, z wszelkich przewinień, grzechów względem dobrych uczynków, osiągnięć, ale także przeprowadzamy inwentaryzacje rynku wydawniczego. Wydawało mi się, że już nic mojego rozpoczętego bilansu nie zmieni to jednak zaledwie przed samą metą, a dokładnie 22 listopada 2011 wydawnictwo Prószyński i S-ka wydając "W niewoli zmysłów" pokrzyżowało moje zestawienie i cały rachunek sumienia szlag trafił utwierdzając mnie w przekonaniu, że nie dostąpię rozgrzeszenia.

         Z piórem Nalini Singh miałam przyjemność spotkać się już dwukrotnie, dlatego też wobec jej nowej serii postawiłam bardzo wysoko poprzeczkę i od razu na wstępie muszę przyznać, że spełniła moje wszelkie oczekiwania i jestem pełna podziwu i uznania dla jej talentu i wyobraźni. Ponadto cieszę się niezmiernie, że pomimo tylu przeróżnych historii, z którymi miałam już styczność jeszcze można wymyślić coś świeżego, nowego i tym samym zaskoczyć czytelnika. Nie jest to żadna kolejna ckliwa historyjka o dwóch zagubionych duszach, które pokrzywdzone przez los błąkają cię po świecie bez celu. Wręcz przeciwnie, bohaterowie mają charakterek, wiedzą czego chcą i są świadomi swoich potrzeb i siły jaka w nich drzemie, a do tego nie boją się o tym mówić głośno. Tacy właśnie są zmiennokształtni w tej serii: władczy, terytorialni, impulsywni i nieprzewidywalni.

         Po drugiej stronie barykady natomiast mamy ich całkowite przeciwieństwo, ludzi, którzy pozbyli się jakichkolwiek emocji, nie mających "żadnego sumienia, żadnego serca i żadnych uczuć". Wyzbyci człowieczeństwa uważają się za liderów i sami dla siebie stanowią prawo, a wszelkie odstępstwa są wręcz niedopuszczalne, ale nie niemożliwe. Sasha Duncan jest tego najlepszym przykładem. W głębi serca i duszy od zawsze czuła, że jest inna jednak bojąc się kary i rehabilitacji, na którą by ją na pewno Rada Psi skierowała ukrywała się tworząc zapory izolujące swój umysł i wszelkie emocje dostępne i widoczne dla innych, a w szczególności dla jej pobratymców.

         A co się stanie jak tym dwóm rasom przyjdzie ze sobą współpracować? Czy Lucas Hunter, alfa stada Dark River będzie nieugięty i niewzruszony na obojętność swojego wroga, czy jednak dojrzy w nim głębie? A czy kobieta, której coraz ciężej przychodzi ukrywanie swojej prawdziwej natury będzie w stanie nie reagować na zaborczego samca? Tych dwoje to mieszanka wybuchowa, która dostarczy czytelnikowi nie lada rozrywki. Jednak to nie miłość jest głównym tematem tej części, choć nie ukrywam, że dość przyjemną jego częścią, ale przede wszystkim akcja skupia się na odnalezieniu mordercy zmiennokształtnych, który niewątpliwie ukrywa się pośród Psi. Jak potoczą się ich dalsze losy dowiecie się oddając się dobrowolnie niewoli zmysłów.

         Efekt jest taki, że wpadłam po uszy. Pierwsza część wielotomowej serii o rasie Psi i zmiennokształtnych jest rewelacyjna i jeśli wszystkie tomy będą utrzymywały taki wysoki poziom to z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest i będzie to jedna z moich ulubionych książek. Nie zwlekajcie z zakupem - z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

 

MoNiuRka

z dn. 15/12/2011

 

Tytuł: W niewoli zmysłów

Tytuł oryginału: Slave to Sensation

Autor: Singh Nalini

Wydawca: Prószyński i S-ka

Liczba stron: 432