KOSTNICA TV FILMY I FILMIKIGALERIANOWOŚCI KSIAŻKOWEFRAGMENTYKINO - ZAPOWIEDZI, PREMIERY          nasz serwis EOPINIER.PL

patronaty.jpg (2614 bytes)
FILMLITERATURATEORIAGRYFORUMLINKI
RECENZJE FILMOWERECENZJE KSIĄŻEKWSPOŁPRACAOPOWIADANIAPUBLICYSTYKANAPISZ DO NASPROSTO Z PIECAZŁOTY KOŚCIEJ
WSW3WOJNY ŚWIATA WYNURZONEGO Tom III NOWE KRÓLESTWO - Licia Troisi

OPIS KSIĄŻKI:

 

Trzeci tom bestsellerowej trylogii o losach młodej wojowniczki Dubhe, która ma ocalić Wynurzony Świat od Gildii - sekty zabójców, oddających hołd tyranowi o imieniu Aster. Jej zadanie nie jest łatwe, gdyż ciąży nad nią klątwa, którą sekta chce wykorzystać do własnych celów. W czasie gdy Gildia za wszelką cenę chce dotrzeć do Sana, którego ciało ma posłużyć wskrzeszeniu tyrana, sojusznicy Dubhe trafiają na ślad Talizmanu Mocy ? jedynej siły, która może pokrzyżować plany sekty. Po serii pasjonujących przygód dochodzi do ostatecznej rozgrywki między siłami dobra i zła. Dubhe, wbrew swojej woli, znajduje się ponownie w centrum wydarzeń, które naznaczą losy Wynurzonego Świata.

RECENZJA KOSTNICA:

         Gdyby ktoś mi powiedział dwa lata temu, że sięgnę po grubą, dziewięciotomową fantasy to bym się przeraziła nie na żarty. Jak widać, nie ma rzeczy niemożliwych, bo mimo iż Świat Wynurzony jest bardzo czasochłonny to nie narzekam na monotonie i nudę. Póki co zakończyłam już (dopiero) szóstą cześć a przede mną jeszcze tylko (albo aż) trzy części, to w dalszym ciągu jestem bardzo ciekawa czym Licia Troisi mnie jeszcze zaskoczy.

         Nadszedł najwyższy czas, aby Wojny Świata Wynurzonego zakończyć, rozwiązać wszelkie niewiadome i zlikwidować odwiecznego wroga Astera i Sektę Zabójców Gildię, a co najważniejsze przywrócić krainom pokój. O to wszystko walczy stare pokolenie, które ostatkiem sił reprezentuje gnom Ido i czarodziej Sennar oraz zdeterminowani młodzi na czele ze złodziejką i nosicielką piętna Bestii - Dubhe, czarodziejami Theaną, Lonerinem i księciem Learchrosem.

         Towarzyszymy naszym bohaterom nie tylko w przygotowaniach do ostatecznej walki, ale także jesteśmy świadkami ich wewnętrznych przemian i rozterek. Każdy boryka się z demonami przeszłości, które w przypadku Ida i Sennara odbierają chęć dalszego samotnego życia. W przeciwieństwie do młodych, którzy pełni wiary i zapału w tej wojnie odnaleźli swoją drogę i o dziwo miłość weterani są zrezygnowani. Mają świadomość, że pomimo wszelkiego włożonego trudu w pokonanie wroga oraz przywrócenie pokoju śmierć znowu powróci i będzie wszechobecna. Nie sposób nie zacytować refleksyjnych oraz jakże prawdziwych słów Sennara: "Ludzie zawsze myślą, że życie jest prostą drogą, ale się mylą. Życie jest cyklem: przeklętym kręgiem, po którym kręci się wkoło. Na końcu okazuje się, że masz w rękach dokładnie to samo co miałeś na początku i kończysz w miejscu, z którego wyszedłeś".

         Wszystko tak szybko się dzieje, że przyznam szczerze pomimo czterystu czterdziestu stron przebrnęłam przez nie z zapartym tchem nie wiedzieć nawet kiedy. Przyspieszonemu tempu również sprzyja bardzo różnorodna narracja nadająca powieści lekkości sprawnie przechodząc z jednego wątku w drugi.

         Zdaję sobie sprawę, że pewnie tak jak ja na początku możecie się obawiać grubości i długości tej serii to jednak w trakcie czytania przestanie Was to przerażać, a wręcz będziecie zadowoleni, że kolejne odsłony ulubionych bohaterów są na wyciągnięcie ręki. O ile w Kronikach kibicowałam Nihal i Sennarowi, to w Wojnach godnie rolę przejęli (o zastąpieniu oczywiście nie ma mowy) Dubhe i jej towarzysze, a przede wszystkim jej związek z Learchosem był miłą odskocznią od do tej pory smutnego życia dziewczyny. Mam nadzieję spotkać się z nimi i potomkiem moich ulubieńców, Sanem, w "Legendach Świata Wynurzonego", które już leżą na półce.

        

MoNiuRka

z dn. 12/10/2011

Tytuł: Wojny Świata Wynurzonego. Tom 3. Nowe Królestwo

Autor: Troisi Licia

Wydawca: Videograf II

Data premiery: 2009-01-14

Ilość stron: 456

 

RECENZJA "WOJEN ŚWIATA WYNURZONEGO":

I. "Sekta zabójców": http://www.kostnica.com.pl/sektazabojcow.htm

II. "Dwie wojowniczki": http://kostnica.com.pl/wsw2.htm

RECENZJE "KRONIK ŚWIATA WYNURZONEGO":

I. "Nihal z Krainy Wiatru" http://www.kostnica.com.pl/kronikiswiata.htm  

II. "Misja Sennara" http://www.kostnica.com.pl/kronikiswiata2.htm 

III. "Talizman mocy" http://www.kostnica.com.pl/ksw3.htm