Najlepsze filmy grozy na Halloween - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Najlepsze filmy grozy na Halloween

6900103-37148893-3
.    „Piątek trzynastego” (1980). Obóz dla młodzieży nad jeziorem Crystal Lake, ponura legenda utopionego w tym miejscu Jasona Voorheesa i morderca z nożem w ręku. Początek całej serii popularnych slasherów. Obok „Halloween” najbardziej znany przedstawiciel gatunku.

.    Martwe zło. Historia toczy się w ciemnym lesie, gdzie Ash ze swoją dziewczyną Lindą zatrzymują się w opuszczonej chacie i odkrywają starożytną księgę umarłych – Necronomicon i taśmę z nagraniem profesora archeologii, które zawiera w sobie zaklęcie uwalniające złe moce księgi. Dziewczyna Asha zostaje opętana a on sam musi stawić czoła wyskakującym z każdego możliwego miejsca umarlakom.

.    „Coś” (1982). Ach te tytuły horrorów – co jeden, to lepszy. Ale film doskonały. Grupa naukowców w odciętej od świata stacji gdzieś na Antarktydzie. A wśród nich pewien obcy, który wcale nie ma zamiaru bratać się z gatunkiem ludzkim.

.    Autostopowicz. Jim Halsey wracając samochodem z podróży służbowej zabiera autostopowicza, który jak się okazuje jest psychopatycznym mordercą. Pasażer wpierw próbuje zabić kierowcę, ten jednak w ostatniej chwili wyrzuca autostopowicza z samochodu. W tym momencie rozpoczyna się brutalna gra, w której giną ludzie a stawką jest życia Jima.

.    „Koszmar z ulicy Wiązów” (1984). Wes Craven, jakiego lubimy. Grupa nastolatków nękanych koszmarami. Kiedy tylko zasną, dybie na nich Freddy Krueger, martwy psychopata ze szponiastą rękawicą – jedna z najbardziej wyrazistych postaci w historii horroru. I ta dziecięca wyliczanka! A w tle aktorski debiut Johnny’ego Deppa.

.    Oszukać przeznaczenie. Opowiada o walce ze śmiercią, która kiedy uparła się kogoś do siebie zabrać, to nie odpuści dotąd, aż nie osiągnie zamierzonego celu. rnAlex, wraz ze swoją klasą, wybiera się na wycieczkę do Paryża. Jednak tuż przed startem, chłopak ma koszmarną wizję, że samolot, którym mają lecieć wybuchnie. Robi zamęt i wprowadza pasażerów w niepokój. Razem z kilkoma innymi kolegami zostaje usunięty z pokładu. Samolot po kilku minutach od startu, wylatuje w powietrze. Zrozpaczony chłopak nie dość, że staje się głównym podejrzanym o doprowadzenie do katastrofy, musi jeszcze poradzić sobie z wrogim nastawieniem kolegów, którzy bynajmniej nie są mu wdzięczni za uratowanie życia. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy ocaleni z wybuchu zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Tym razem udało się im oszukać przeznaczenie. Ale nie na długo…

.   „Krwawa uczta” (2005). Kolejny obok „Krzyku” hołd z przymrużeniem oka – tym razem złożony survival horrorowi. Jednym słowem dzieje się dużo, krwi nie brakuje, a zabawa polega głównie na tym, by zgadnąć, kto wyjdzie cało z walki między bywalcami pewnego baru na odludziu i zmutowanymi potworami. Zabawa tym bardziej udana, że twórcy umiejętnie bawią sie regułami gatunku.

.    Piła/Saw. Dwaj mężczyźni budzą się przykuci do rur w piwnicy. Pomiędzy nimi znajduje się trup samobójcy. O co w tym wszystkim chodzi? Wyjaśnienia znajdują się na kasecie magnetofonowej. Co się stanie po jej odsłuchaniu? Okaże się, że mamy do czynienia z seryjnym mordercą, którym nie kieruje jedynie szaleństwo. Jego głównym celem jest udowodnienie swoim ofiarom, jak wielką wartość ma życie…

.   „Krzyk” (1996). Wes Craven bawi się konwencją slashera i jednocześnie oddaje mu hołd. Grupa nastolatków z amerykańskiej prowincji jest nękana przez zamaskowanego mordercę. Bohaterowie prześcigają się w znajomości klasycznych horrorów, znają wszystkie reguły rządzące gatunkiem. Teraz sami walczą o życie.

.    Teksańska masakra piłą mechaniczną. Na odludnych terenach stanu Teksas grasuje rodzina kanibali, polująca na turystów. Wyróżnia się w niej niejaki „Leatherface” noszący maskę z ludzkiej skóry, mordujący przy pomocy tytułowej piły mechanicznej. Tym razem jego celem jest grupa nastolatków, którzy zabierają go do swojego samochodu. Rozpoczyna się krwawa walka o przetrwanie.

.    Dziecko Rosemary. Opowiada historię młodego małżeństwa spodziewającego się dziecka. Tytułowa Rosemary zaczyna nabierać podejrzeń wobec dziwnie zachowujących się sąsiadów, lekarzy a z czasem nawet męża. Do końca filmu nie wiemy, czy mamy do czynienia ze studium popadania w psychozę czy też spisku seksty wyznawców szatana.

.    Dziewiąte wrota. Film Romana Polańskiego z głównymi rolami Deepa i Seigner, cóż więcej dodawać? Trzymający w napięciu, z rytuałami satanistycznymi i tajemniczą książką..

.    Halloween. „Halloween” (1978), „Halloween 2” (1981), „Halloween 4” (1988) i nowszy „Halloween” (2007). Psychicznie chory morderca ucieka z ośrodka i morduje wszystkich, których napotka na swej drodze. W ślad za nim podąża jego doktor.

.    Egzorcysta. Absolutnie przerażający, do oglądania tylko w dzień i nigdy w samotności. Historia 12-letniej dziewczynki opętanej przez demona i próby jego wypędzenia. Tylko dla widzów o mocnych nerwach.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *