31. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier – Cyber Edition - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

31. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier – Cyber Edition

Bogaty program spotkań, paneli dyskusyjnych, prelekcji i wideo-wywiadów, a także galeria prac konkursowych z tegorocznych edycji konkursu dla dzieci i na krótką formę komiksową, rozgrywki turniejowe w League of Legends i możliwość otrzymania specjalnej antologii komiksowej. To wszystko czeka na uczestników wirtualnej edycji tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który odbędzie się on-line, w dniach 14 i 15 listopada br. na platformie www.komiksfestiwal-cyberedition.com

Klub Świata Komiksu Egmont Polska, jak co roku, aktywnie bierze udział w imprezie i zaprasza wszystkich fanów komiksów i gier do uczestnictwa w spotkaniach i panelach festiwalowych. Specjalnie z okazji MFKiG Cyber Edition w dniach 14-15 listopada komiksy w sklepie Egmont.pl będzie można nabyć z 30% rabatem.

Wśród zaproszonych gości są twórcy zaprzyjaźnieni z festiwalem od lat: Grzegorz Rosiński, legendarny twórca serii „Thorgal”, a także autor albumów „Szninkiel”, „Zemsta hrabiego Skarbka”, „Western” i „Skarga utraconych ziem”, które w nowym wydaniu ukazały się w tym roku oraz Grażyna i Zbigniew Kasprzakowie, którzy opowiedzą o antologii „Bogowie z Gwiazdozbioru Aquariusa”. Pojawią się też nowi goście, jak Bill Sienkiewicz, wielokrotny laureat nagrody Eisnera, twórca, znany z bardzo charakterystycznego stylu, autor ilustracji m.in. do albumów „30 dni nocy”, „Daredevil” i „Elektra Assassins”.

Poza spotkaniami autorskimi, warto posłuchać dyskusji poświęconych komiksom z portfolio Egmontu. W sobotę na scenie głównej odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony wpływowi komiksów na popkulturę, a w niedzielę zapraszamy na spotkanie zatytułowane „50 twarzy Harleen”.

Dla wszystkich fanów dobrych komiksów interesujące będą również spotkania z Tomaszem Kołodziejczakiem, który w sobotę opowie o planach wydawniczych na 2021 rok, a w niedzielę podsumuje 30 lat działalności Egmont Polska.

Równie ciekawie zapowiada się panel poświęcony nominacjom do albumu roku. Wśród dziesięciu nominowanych do nagrody tytułów znalazły się dwa albumy wydane przez Egmont: 4 tom serii „Bradl” Marka Oleksickiego i Tobiasza Piątkowskiego oraz piąta część stworzonej przez Berenikę Kołomycką serii „Malutki Lisek i Wielki Dzik”.

PLAN SPOTKAŃ Z AUTORAMI

[Godziny spotkań są na bieżąco aktualizowane na stronie Organizatora festiwalu w zakładce PROGRAM: https://komiksfestiwal-cyberedition.com/program]

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.