BBPO – Piekło na Ziemi, tom 4 - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

BBPO – Piekło na Ziemi, tom 4

  • znającym nie trzeba polecać – klasa sama w sobie
  • jak zwykle idealnie wydany gigant
  • historie pełne akcji, zaświatów i zjawisk paranormalnych
  • piękne kolory

Scenariusz: Mike Mignola, John Arcudi, Cameron Stewart,
Chris Roberson
Rysunki: Laurence Campbell, Tyler Crook, James Harren,
Mike Norton, Joe Querio, Cameron Stewart
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: twarda
Objętość: 420 stron
Format: 170×260
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-4116-2
Język oryginału: angielski
Seria: BBPO
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Kolejny tom zakrojonych na ogromną skalę działań agentów Biura Badań Paranormalnych i Obrony, którzy chronią ludzkość przed wrogami nie z tego świata.

BBPO wciąż broni Ziemi przed apokaliptycznymi monstrami Ogdru Hem. Walki toczą się od Japonii po Amerykę. Kate Corrigan zostaje opętana. Profesor O’Donnell okazuje się przydatny nie tylko w archiwum, ale też w bezpośrednim starciu z potworami. Johann prowadzi agentów na krwawe wyprawy po spustoszonych ziemiach. Howards odkrywa kolejne sekrety swej hiperborejskiej przeszłości. Pojawiają się również nowe pierwszoplanowe postaci wśród pracowników BBPO. Agentka terenowa Ashley Strode pomaga wiekowemu egzorcyście wygnać demona, dzięki czemu poznaje tajemne rytuały i zyskuje moc przechodzenia do świata duchowego. Wiedza ta przyda się jej w dalszej walce z piekielnymi istotami. Zobaczymy też pierwszą odważną akcję nastoletniego Hellboya!

Twórcą pomysłu serii i jej współscenarzystą jest Mike Mignola, autor cyklu „Hellboy”. John Arcudi od lat jest głównym scenarzystą „BBPO”. Rysunki są dziełem kilku autorów, m.in. Laurence’a Campbella, grafika znanego z takich komiksów jak „Punisher” czy „Mroczna wieża”.

Biuro Badań Paranormalnych i Obrony (w skrócie B.B.P.O., w angielskim oryginale B.P.R.D. – Bureau of Paranormal Research and Defense) zostało założone w 1944 roku przez grupę naukowców pod kierunkiem profesora Trevora Bruttenholma.

Share
Tags:,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.