CZAS ŁASKI – John Grisham - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

CZAS ŁASKI – John Grisham

w księgarniach już 13 października!

Porywający dramat sądowy, w którym emocje sięgają zenitu.

Sprawiedliwość i prawo to nie zawsze to samo. W żadnej z książek Johna Grishama nie widać tego tak wyraźnie jak w Czasie łaski.

Miasteczko Clanton w stanie Missisipi znów jest podzielone, a adwokat Jake Brigance – znany z powieści i filmu Czas zabijania – ponownie znajduje się w centrum wydarzeń.

W Clanton nieczęsto dochodzi do zabójstw. Nic więc dziwnego, że takie wydarzenie elektryzuje społeczność całego hrabstwa. Zwłaszcza gdy ginie prominentny biały, znany w okolicy zastępca szeryfa Stuart Kofer.

Sprawcą jest syn jego kochanki, szesnastoletni Drew Gamble. Wobec zacietrzewienia części mieszkańców miasteczka szanse chłopaka na to, że uniknie kary śmierci, są nikłe. Chyba że jego obroną zajmie się Jake Brigance, który już raz dokonał niemożliwego: doprowadził do uznania za niewinnego czarnoskórego mężczyzny oskarżonego o zabicie oprawców jego córki.

Jake nie ma ochoty bronić Drew Gamble’a, ale jeśli on się tego nie podejmie, to kto? Kiedy uważnie przygląda się sprawie, dostrzega jej drugie dno. I jak przed laty ryzykuje własną karierę, bezpieczeństwo finansowe i życie swojej rodziny, by obronić chłopca przed końcem, którzy wszyscy mu wieszczą – komorą gazową.

Premierze książki towarzyszy wyjątkowa seria audiobooków. Na specjalne zaproszenie Empik Go w rolę kultowego adwokata Jake’a Brigance’a wcielił się jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych lektorów w Polsce, Filip Kosior. Aktor wystąpił też w sesji zdjęciowej, której efekty możemy podziwiać na nowych okładkach audiobooków.

„Czas łaski”, „Czas miłosierdzia” i „Czas zabijania” w interpretacji Filipa Kosiora zadebiutują w aplikacji Empik Go 13 października.

Za audioprodukcje odpowiada Piotr Kuśmierek (Empik Go), który zadbał o to,
by historia idealnie współgrała z oryginalną muzyką
i wkomponowała się w tło amerykańskiego południa,
jak zawsze klimatycznie sportretowanego przez Johna Grishama.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.