Edward Lee – Zgroza w Innswich | KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Edward Lee – Zgroza w Innswich


UWAGA! Miesięczna przedsprzedaż Edward Lee – Zgroza w Innswich Powieść grozy.

Wydawnictwo Dom Horroru, 2017 r.
200 stron,
miękka okładka

W lipcu 1939 roku Foster Morley, antykwariusz i wielbiciel prozy H.P. Lovecrafta , wyruszył w malowniczą podróż autobusem poprzez dzikie tereny północnego Massachusetts. Jego głównym celem było zobaczenie miejsc, które w przeszłości odwiedził jego Mistrz. W ten sposób Foster chciał zgłębić swą wiedzę na temat jednego z najbardziej wpływowych pisarzy horrorów. Gdy Morley natrafił na osobliwe, odizolowane od świata nabrzeże zwane Port Innswich – nie oznaczone na żadnej z map – założył, że jego nazwa to zwykły zbieg okoliczności. Foster nie mógł być jednak w większym błędzie. Morley coraz bardziej zagłębiał się w dziwaczną, wręcz mistyczną atmosferę miasteczka. Czy jego wyobraźnia płata mu figle, czy rzeczywiście owo ukryte przed światem miasto przypomina to fikcyjne z arcydzieła „Widmo nad Innsmouth” Lovecrafta? Czy możliwym jest, aby sam autor odwiedził rzeczoną mieścinę przed swoją śmiercią w 1937 roku? Już niedługo prawda o tym przerażającym horrorze wyjdzie na jaw. Wkrótce Morley zda sobie sprawę, że ktoś go śledzi. Uzależniony od heroiny i lubiący zwodzić innych osobnik twierdzi, że zna najmroczniejsze sekrety miasta. Co też kryje się pod nienaturalną wręcz wylewnością ciężarnej kobiety? Morley będzie dręczony przez rzeczy, które zdecydowanie nie należą do naszego świata. „Malownicza” podróż przeradza się w mieszankę dewiacji i perwersji, gdzie czyste zło budzi się do życia. Morley pozna kobietę, która jest matką sekretnego dziecka Lovecrafta i zostanie rzucony w wir niewyobrażalnego chaosu, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje. Jednak to pod gnijącymi i zgrzybiałymi fasadami Portu Innswich kryje się najgorsza z tajemnic…

http://allegro.pl/edward-lee-zgroza-w-innswich-i6765224573.html#thumb/1

Fani ekstremalnego horroru znają pewnie twórczość Edwarda Lee. Jego krwawa i brutalna proza zostaje w pamięci każdemu kto się z nią zetkną. Młode Wydawnictwo DOM HORRORU wydało własnie powieść Edwarda Lee z 2010 roku, która na pewno Was zaskoczy.
A mianowicie Edward Lee został nawiedzony przez Howarda Philipsa Lovecrafta, naprawdę… Lee napisał powieść, w której główny bohater Foster Morley podróżuje szlakiem swojego mistrza H.P. Lovecrafta. Foster trafia do miasteczka, które do złudzenia przypomina Innsmouth z działa Lovecrafta “Widmo nad Innsmouth”.  Wszystko z pozoru wydaje się być normalne, jednak powoli dociera do nas ta ciężka, dziwna atmosfera. Otoczenie Morleya staje się coraz bardziej dziwne i mroczne, miasteczko i jego mieszkańcy skrywają bowiem mroczna tajemnicę, którą odkrywa nasz bohater.
I własnie od tego momentu macie wrażenie, że gdzieś za tym wszystkim stoi Lovecraft, dosłownie powieść czyta się jednym tchem i ma ona własnie ten niepowtarzalny klimat lovecraftowski.

Zgroza w Innswitch to obowiązkowa pozycja dla fanów Lee, ale też dla miłośników lovecraftowskiej prozy. Polecam serdecznie

KK+.

 

Share

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *