Elizabeth to literacki debiut Mateusza Łukasza Marcinkowskiego #PATRONUJEMY | | KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Elizabeth to literacki debiut Mateusza Łukasza Marcinkowskiego #PATRONUJEMY

Lubisz klasyczną literaturę grozy? Jesteś fanem opowiadań Le Fanu lub M.R. Jamesa? Ta książka może Cię zainteresować!

Elizabeth to literacki debiut Mateusza Łukasza Marcinkowskiego, 27-letniego autora z Żyrardowa, na który składa się sześć opowiadań inspirowanych klasyczną literaturą grozy z przełomu XIX i XX wieku. Zamiast epatowania brutalnością i drastycznymi opisami, autor buduje atmosferę niepokoju i tajemniczości poprzez konfrontacje bohaterów z tym, co nieznane, a także zręczne odmalowanie emocjonalnych przeżyć towarzyszących kontaktom ze sferą nadprzyrodzoną. Czerpiąc inspirację od klasyków horroru i mitów słowiańskich, autor zagląda też do najciemniejszych zakamarków ludzkiego serca, aby pokazać jak przerażające mogą być ich zamysły.

Tytułowa Elizabeth to opowieść o młodym dżentelmenie i pięknej, onieśmielającej swym spojrzeniem femme fatale, która zdaje się skrywać nie tylko osobliwą przeszłość, ale także mroczny sekret. Z kolei Powrót do domu to klasyczne ghost story, lecz ujmujące zjawisko kontaktu z bytami nadprzyrodzonymi w nieco innej perspektywie. W Złej miłości autor podejmuje bardzo trudny i kontrowersyjny temat kazirodztwa, zagłębiając się w mroczny labirynt ludzkich emocji i ukrywanych przed światem pragnień, zaś w opowiadaniu zatytułowanym Indianka zwraca uwagę na powszechny również dziś problem ludzkich uprzedzeń i stereotypów.

W zbiorze znalazło się również opowiadanie oparte na motywie opętania demonicznego (Siostra Beatrix od diabła) oraz inspirowane mitologią słowiańską (Zaklęty krąg).

Niniejszy zbiór to propozycja dla tych, którzy lubią subtelną, podskórną atmosferę grozy w klasycznym, nieco archaicznym wydaniu.

Informacje o książce:

Tytuł: Elizabeth

Autor: Mateusz Łukasz Marcinkowski

Liczba stron: 111.

Wydawnictwo: My Book

Data premiery: wiosna 2019

Więcej informacji na stronie autora: fb.me/marcinkowski.autor

Share

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *