Demon – Łukasz Henel | KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

KOSTNICA patronem DEMONA

Przed wakacjami ZYSK i S-KA planuje wydanie nowej powieści Łukasza Henela pod tytułem „Demon”, której będzie patronować KOSTNICA.

Autor na swoim blogu tak wstępnie opisuje fabułę:
„O czym będzie ta książka? Przyznam się, że zawsze jestem bezradny wobec tego pytania. Każda odpowiedź będzie niekompletna. Cokolwiek by nie napisać, minie się z prawdą albo będzie trąciło banałem. O duchach? Też. O nawiedzonym schronisku? Też. O niezwykłym wynalazku Tesli? A i owszem, czemu nie. A czy będą tajemnicze podziemia panie Łukaszu? Będzie tajemnicza piwnica. A co z Wampirzycą, kto to taki? Tego oczywiście nie mogę zdradzić, dowiecie się gdy książka ujrzy światło dzienne, niemniej legenda o Wampirzycy, grasującej w Górach Sowich będzie stanowiła ważny motyw w powieści.
Aha – i myślę, że książka momentami będzie naprawdę straszna. I to nie na takiej zasadzie, na jakiej straszny jest potwór wyskakujący na ekranie w kinie. Rzecz w tym, że w tej książce  nawiązuję do prawdziwych postaci i historii. Myślę, że jeśli istnieje coś takiego jak „autentyczny mrok” lub „bezkresna ciemność” to w kilku miejscach udało mi się ją na kartach powieści przywołać.”
Łukasz Henel
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *