Maszyny i magia. Nowa steampunkowa talia kart w serii Excellent! - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Maszyny i magia. Nowa steampunkowa talia kart w serii Excellent!

3d_steampunkMaszyny i magia. Nowa steampunkowa talia kart w serii Excellent!

Wśród jesiennych nowości Fabryki Kart Trefl-Kraków pojawiły się karty Steampunk, inspirowane estetyką czasów wiktoriańskich i okresu rewolucji przemysłowej. Talia ukazała się w kolekcjonerskiej serii Excellent, znanej z dbałości zarówno o piękny wygląd kart, jak również o ich jakość i trwałość. Stworzeniem klimatycznych ilustracji zajęła się Elwira Pawlikowska.

„Wyobraźcie sobie, że historia potoczyła się nieco innym torem niż w rzeczywistości. Zamiast latać po świecie samolotami, korzystamy ze sterowców; zamiast bić się o ropę naftową, korzystamy z potęgi pary; zamiast rozwijać technologię komputerową – wykorzystujemy osiągnięcia techniczne czasów wiktoriańskich. Jeśli potraficie zamknąć oczy i wyobrazić sobie taką rzeczywistość, to brawo, własnie wkroczyliście do świata steampunku. (…)

karty_steampunk_trefl

Steampunk wiąże się ze spojrzeniem w przeszłość (i alternatywnymi wizjami historii), nie zaś z wybieganiem myślą w przyszłość. U jego źródeł znajdują się XIX-wieczne powieści przygodowe oraz powieści groszowe – często niezwykłe i sensacyjne, kierowane do szerokiej publiki, zawierające opisy niesamowitych przygód i wynalazków.

Ojcami chrzestnymi steampunku są znani pisarze przygodowi z XIX wieku, m.in. Juliusz Verne („W 80 dni dookoła świata”, „Podróż do wnętrza Ziemi”, „20 000 mil podmorskiej żeglugi”), Herbert George Wells („Wehikuł czasu”), Edgar Rice Burroughs (autor cyklu powieści o Marsie i eksplorującym go Johnie Carterze) czy Edgar Allan Poe.”

fragment dołączonej do kart broszury dot. steampunku autorstwa Zwierza Popkulturalnego

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *