Mroczna materia – Blake Crouch – zapowiedź wyśmienitego thrillera! - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Mroczna materia – Blake Crouch – zapowiedź wyśmienitego thrillera!

baner-160x600-mroczna-materia7 listopada odbędzie się premiera wyjątkowej powieści Blake’a Croucha pod tytułem „Mroczna materia”.

Miłość jest największą siłą napędową. To właśnie ona dodaje odwagi, siły i motywacji do działania. Taką właśnie miłość zna Jason bohater powieści „Mroczna materia”.
Jason mógł osiągnąć wiele, miał wszelkie walory potrzebne by zostać wybitnym naukowcem jednak niespodziewana ciąża jego dziewczyny wpłynęła znacząco na te możliwości. Teraz, po piętnastu latach, Jason ma piękną żonę oraz wspaniałego syna, i choć czasem zastanawia się „co by było gdyby…”, to nigdy nie przyszło mu do głowy by żałować, że został wtedy z Danielą i poświęcił się, tak samo jak ona, ich synowi oraz życiu rodzinnemu. Jednak pewnego wieczoru wszystko się zmienia. Jason wychodzi na chwilę z domu i już do niego nie wraca. Budzi się w nowej rzeczywistości. Rzeczywistości, w której nie ma już JEGO Danieli, ani tym bardziej JEGO syna Charliego, za to on sam otrzymał wybitną nagrodę naukową i odkrył coś niewyobrażalnego. Do czego będzie zdolny, by odzyskać swoje życie?

Mroczna materia
Blake Crouch

Tytuł oryginału: Dark Matter
Przekład: Paweł Wieczorek
Liczba stron: 344
Format: 150×230 mm
Wydanie: I
Oprawa: twarda z obwolutą
Gatunek: thriller
ISBN: 978-83-65521-78-1

„Jesteś w życiu szczęśliwy?”

To ostatnie słowa, które słyszy Jason Dessen, zanim zamaskowany porywacz pozbawia go przytomności. Gdy się budzi, jest przywiązany do noszy i otaczają go ludzie w kombinezonach ochraniających przed działaniem substancji niebezpiecznych.
W świecie, w którym się obudził, życie Jasona jest całkiem inne niż to, które prowadził. Jego żona nie jest jego żoną. Jego syn nigdy nie przyszedł na świat. A on sam nie jest tuzinkowym profesorem fizyki na uniwersytecie, lecz fetowanym geniuszem, który osiągnął coś wielkiego. Coś niemożliwego.

Czy ten świat jest snem, czy snem był świat poprzedni? Mroczna materia to perfekcyjnie skonstruowany, niezwykle inteligentny thriller o miłości i granicach, jakie jest w stanie przekroczyć człowiek, by prowadzić wymarzone życie. To opowieść tchnąca wielkim rozmachem i nasycona niesamowitością w wykraczający poza rozumowe poznanie sposób, a równocześnie pełna kameralnej intymności i dogłębnie ludzka.

banner-300x450-materia„Uzależniająca! Połknęłam Mroczną materię na jedno posiedzenie i odkładałam tę książkę zachwycona i w głębokim podziwie dla przebytej podróży. Jest szybka, inteligentna i uzależnia – była też najbardziej kreatywną oraz powodującą niezwykły zawrót głowy rzeczą, jaką czytałam od wieków. Naprawdę warty uwagi thriller”.
Tess Gerritsen, autorka bestsellera Umrzeć po raz drugi

„Mistrzowska książka! Naprawdę oryginalne dzieło z gatunku suspensu. Crouch napisał coś tak wyrazistego jakby było cięte laserem… A zarazem to poruszająca, pełna zakrętów historia miłosna, która rozwija się w sposób, którego nie da się przewidzieć”.
Harlan Coben, autor bestsellera Odnaleziony

„Wyjątkowa. Podniecająca, perfekcyjnie skonstruowana przygoda o miłości, żalu i superpozycji kwantowej. Od dawna żadna powieść mnie tak nie wciągnęła i nie zmuszała do przewracania kartki za kartką jak ta”.
Andy Weir, autor Marsjanina

„Błyskotliwa. Książka, którą się pamięta. Wydaje mi się, że Blake Crouch wymyślił coś nowego”.
Lee Child, autor bestsellerów o Jacku Reacherze

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.