NOWY HORROR – WŁADCA MROKU, zwiastun | W kinach od 26.04 - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

NOWY HORROR – WŁADCA MROKU, zwiastun | W kinach od 26.04

Nowy horror twórcy „The Boy” i „Sierota: Narodziny zła” Williama Brenta Bella pojawi się w kinach 26 kwietnia. Przedpremierowo „Władcę mroku” będzie można obejrzeć już 12 kwietnia podczas Maratonu Horrorów w kinach Helios.

Rebecca Holland od niedawna mieszka i pracuje jako osoba duchowna w małym miasteczku. Kiedy jej córka Grace ginie podczas lokalnych dożynek, rozpoczynają się desperackie poszukiwania. Im bardziej zbliżają się one do odnalezienia dziewczynki, tym więcej tajemnic wyłania się z mrocznej przeszłości miasteczka. Wkrótce Rebecca musi zdecydować, jak wiele jest gotowa poświęcić, by uratować córkę z uścisku zła.

Za reżyserię „Władcy mroku” odpowiada William Brent Bell, który w ciągu dwóch dekad stał się jednym z czołowych twórców horrorów. Jego mrożące krew w żyłach filmy to między innymi: „Sierota: Narodziny zła”, „The Boy” i jego kontynuacja „Brahms: The Boy II”. Scenariusz napisał Tom de Ville („Uśpieni”).

W obsadzie znaleźli się Tuppence Middleton („Downton Abbey”, „Mank”), Ralph Ineson („Twórca”, „Gra o tron”) i Matt Stokoe („Przeklęta”, „Czarne lustro”). „Władca mroku” z powodzeniem pokazywany był m.in. na Horror Film Festival w Nowym Jorku. Można w nim znaleźć nawiązania do tradycji folk horrorów, czyli filmów grozy osnutych wokół pogańskich wierzeń i obrzędów, które powstawały od lat 70. XX wieku np. „The Wicker Man” Robina Hardy’ego.

Byłem oczarowany niepokojącą pogańską mitologią stworzoną przez scenarzystę Toma de Ville’a z pobudzającymi wyobraźnię obrazami, które podkreśliły dramat skupiony wokół tajemniczego zaginięcia dziecka głównej bohaterki. Z mojego doświadczenia wynika, że rzadko można znaleźć tak dobrze napisany i intrygująco mroczny materiał na film. Tuż po przeczytaniu scenariusza, w głowie kłębiły mi się pomysły na to, jak go nakręcić i nie mogłem się doczekać, by to zrobić – mówi reżyser William Brent Bell.

– „Władca mroku” to pełne grozy spojrzenie na to, jak społeczność może zostać zwrócona przeciwko sobie przez ślepą wiarę i przesądy. Myślę, że jest to coś, co w pewien sposób powinno głęboko rezonować z widzami – dodaje scenarzysta Tom de Ville.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *