Pełen tajemnic i mroku gotycki horror o samotności i toksycznej matczynej miłości GNIAZDO ZŁA - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Pełen tajemnic i mroku gotycki horror o samotności i toksycznej matczynej miłości GNIAZDO ZŁA

Duszny gotycki horror w reżyserii Roberto De Feo – debiutanta, którego włoski portal Cinematographe stawia w jednym rzędzie z takimi wizjonerami gatunku, jak Ari Aster („Midsommar. W biały dzień”) i Jordan Peele („To my”). Intrygująca opowieść o samotności, matczynej miłości i dorastaniu. Starannie budowane napięcie, atmosfera pełna niepokoju i tajemnica, niczym mgła spowijająca całą historię, to filary jednego z najciekawszych włoskich horrorów ostatnich lat. Obraz wyraźnie inspirowany „Innymi” Alejandro Amenábara, „Osadą” M. Night Shyamalana i dziedzictwem mistrzów włoskiego kina grozy: Dario Argento i Mario Bavy. Światowa premiera filmu odbyła się na Festiwalu Filmowym w Locarno. „Gniazdo zła” od dziś jest dostępne online w ramach usługi Premium VoD.

Samuel (Justin Korovkin) jest sparaliżowanym chłopcem, mieszkającym z matką Eleną (Francesca Cavallin) w odciętej od świata willi. Dorasta pod czujnym okiem troskliwej, lecz surowej rodzicielki, która zabrania mu pod żadnym pozorem opuszczać mury domu. Życie w willi jednak zmienia się, gdy dochodzi do szeregu dziwnych i niepokojących wydarzeń. Oparty na dyscyplinie porządek burzy pojawienie się młodej, zbuntowanej pokojówki, Denise (Ginevra Francesconi), która budzi w Samuelu siłę do sprzeciwu wobec wszechobecnego rygoru i potrzebę odkrycia prawdy o świecie zewnętrznym. W obliczu buntu Elena postanawia zatrzymać syna przy sobie za wszelką cenę. Jakie skrywa tajemnice? Dlaczego traktuje syna jak więźnia we własnym domu?

Premiera Premium VOD: 8 stycznia 2021

Gatunek: horror

Produkcja: Włochy 2019

Reżyseria: Roberto De Feo

Scenariusz: Roberto De Feo, Lucio Besana, Margherita Ferri, David Bellini

Obsada: Francesca Cavallin, Ginevra Francesconi, Justin Korovkin, Maurizio Lombardi,

Elisabetta De Vito, Valentina Bartolo, Cristina Golotta

Film będzie dostępny w ramach Premium VoD na platformach:  Player, Canal+, NCplus Go, Premiery CANAL+, VoD.pl, Ipla, Cyfrowy Polsat, Orange, Play, UPC, Multimedia Polska, Vectra, Rakuten, Netia, Inea, Toya.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.