Prime Time – fantazja o buncie i rebelii. - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Prime Time – fantazja o buncie i rebelii.

„Prime Time” to trzymający w napięciu dramat psychologiczny. Film przenosi nas w czasie do ostatniego dnia 1999 roku, gdy Sebastian (Bartosz Bielenia) dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników (Magdalena Popławska, Andrzej Kłak). Ma tylko jedno żądanie – wejście na antenę, na żywo podczas największej oglądalności. Chce powiedzieć telewidzom coś niezwykle ważnego, dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko. Historia Sebastiana to opowieść o przejmującej samotności, potrzebie akceptacji i walce z własnymi demonami. Co doprowadziło go do podjęcia tak desperackich kroków?

„Prime Time”, czyli Bartosz Bielenia w roli głównej w najnowszym filmie Watchout Studio.

„Prime Time” to debiut reżyserski Jakuba Piątka z Bartoszem Bielenią w roli głównej. W obsadzie filmu znajdują się również m.in. Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Cezary Kosiński. Za produkcję odpowiada Watchout Studio, dom produkcyjny, który ma na koncie realizacje takie jak „Bogowie”, „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Ukryta gra”. Premiera „Prime Time” planowana jest na jesień przyszłego roku.

Sylwester ‘99 i jedno życzenie
Akcja filmu „Prime Time” rozgrywa się w sylwestra 1999 roku. Uzbrojony Sebastian (Bartosz Bielenia) dostaje się do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników: prezenterkę (Magdalena Popławska) i ochroniarza (Andrzej Kłak). Ich życie pozostanie w rękach chłopaka, dopóki stacja nie spełni jego żądania i nie pozwoli mu wejść na wizję podczas największej oglądalności.

„Prime Time” to dramat psychologiczny, którego fabuła zamknięta jest w jedności miejsca, czasu i akcji. W roli głównej zobaczyć będzie można Bartosza Bielenię, który zdobył szczególną sympatię szerokiej publiczności oraz uznanie krytyków dzięki ostatniej roli w nominowanym do Oscara filmie „Boże Ciało”. Aktor związany jest z Teatrem Nowym w Warszawie. Bielenia wspólnie z Magdaleną Popławską („53 wojny”, „Atak Paniki”) oraz Andrzejem Kłakiem („Artyści”) tworzą filmowe trio, wokół którego koncentruje się opowiadana historia.

„Prime Time” to fantazja o buncie i rebelii. Tuż przed eksplozją Internetu i narodzinami YouTube, wielokrotnie dochodziło do prób wtargnięcia na anteny telewizyjne na całym świecie. Choć „Prime Time” nie jest rekonstrukcją żadnego z nich, odnaleźliśmy w tych wydarzeniach dramaturgiczny silnik do opowiedzenia naszej historii oraz szansę na stworzenie nietuzinkowego bohatera – mówi Jakub Piątek, reżyser filmu.

Na ekranie będzie można zobaczyć także aktorów znanych z produkcji filmowych oraz z uznanych spektakli teatralnych: Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik („33 sceny z życia”), Cezarego Kosińskiego („Ukryta gra”), Dobromira Dymeckiego („Nic nie ginie”), nominowaną do „Paszportu Polityki” w kategorii „Teatr” Monikę Frajczyk.

Prime Time” to debiut reżyserski Jakuba Piątka, który na swoim koncie ma nagradzane filmy dokumentalne i krótkometrażowe („Users”, „Matka”). Scenariusz filmu został przygotowany przez Jakuba Piątka i Łukasza Czapskiego oraz zdobył wyróżnienie w konkursie Script Pro 2019. Producentem „Prime Time” jest Jakub Razowski, a producentem nadzorującym Krzysztof Terej („Bogowie”, „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Ukryta gra”).

PRIME TIME
Reżyseria: Jakub Piątek
Scenariusz: Jakub Piątek i Łukasz Czapski
Producent: Jakub Razowski
Producent nadzorujący: Krzysztof Terej
Zdjęcia: Michał Łuka
Scenografia: Katarzyna Jędrzejczyk
Montaż: Jarosław Kamiński, Urszula Klimek-Piątek
Kostiumy: Hanna Podraza
Charakteryzacja: Janusz Kaleja
Produkcja: Watchout Studio
Dystrybucja: NEXT FILM
Koprodukcja: TVN
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.