PRZEDSIONEK PIEKŁA – Anna Bailey - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

PRZEDSIONEK PIEKŁA – Anna Bailey

w księgarniach już 9 marca 2022!

W Whistling Ridge
NIENAWIŚĆ
jest jak choroba zakaźna…

O rozpaczliwej potrzebie miłości.
O nienawiści, która przechodzi z pokolenia na pokolenie.
O nietolerancji – jej korzeniach i o tym, jak łatwo ją rozniecić.
O rzeczach najgorszych, które zgotują ci najbliżsi
– okrucieństwem lub obojętnością.
I o miejscu, jakich wiele – gdzie diabeł mówi dobranoc.

Whistling Ridge, miasteczko w Górach Skalistych w Kolorado, jest rajem wyłącznie dla turystów. Poza sezonem diabeł mówi tu dobranoc, mimo że ostatnie zdanie należy do pastora Pierwszego Kościoła Baptystycznego. A może właśnie dlatego…

Kiedy siedemnastoletnia Emma zostawia swoją najlepszą przyjaciółkę Abi na imprezie w lesie, jak większość dziewczyn w jej wieku wciąż sądzi, że ich życie dopiero się zaczyna. Są w ostatniej klasie liceum i już wkrótce świat wreszcie stanie przed nimi otworem. Ale tej nocy wydarzy się wiele rzeczy, a Emma może już nigdy nie zobaczyć przyjaciółki. Wiedziona poczuciem winy, zrobi wszystko, by ustalić, co się naprawdę stało.

Po tygodniu od zniknięcia twarz Abigail Blake będzie się pusto uśmiechać z setek łopoczących na wietrze ulotek przyklejonych do słupów telefonicznych i kościelnych tablic ogłoszeniowych. Samuel Blake uda się z policją do lasu i pośród drzew będzie wykrzykiwać imię córki. Noah będzie spierał plamy ze spodni tak długo i tak energicznie, że zejdzie mu skóra z palców, a Emma schowa pod łóżko opakowanie z farbą do włosów. Dolly, ćmiąca papierosa za papierosem, będzie wpijać palce w łuszczącą się skórę głowy i wpatrywać się w zakrywający dziurę w ścianie wielki krzyż, bojąc się, że teraz wszystkie najgorsze rzeczy wyjdą na jaw.

Anna Bailey

Urodziła się w Bristolu w 1995 roku.

Marzyła o karierze dziennikarki, ale po studiach wyjechała do Kolorado, gdzie zatrudniła się w Starbucksie jako baristka.

W 2018 roku wróciła do Wielkiej Brytanii i napisała powieść zainspirowaną życiem w małym amerykańskim miasteczku, a także serialami Miasteczko Twin Peaks i Detektyw.

Przedsionek piekła natychmiast po premierze trafił na listę bestsellerów „Sunday Timesa” i otrzymał wyróżnienia dla książki miesiąca między innymi od „Guardiana”,„Observera” i „Grazii”.

Anna jest córka brytyjskiej pisarki Jane Bailey.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.