REŻYSER WATAHY ZEKRANIZUJE Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

REŻYSER WATAHY ZEKRANIZUJE Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli będzie można nie tylko czytać – właśnie sprzedano prawa do ekranizacji książki Radka Raka.
Wyreżyseruje ją Michał Gazda (m.in. Wataha). Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Powergraph.

„Krytycy i recenzenci wprost podkreślali niezwykły, filmowy potencjał Baśni (tarantinowski Django w cyrkule tarnowskim).
Wraz z Baśnią pojawiła się oto szansa na produkcję niesamowicie oryginalną, wręcz ekstatycznie atrakcyjną wizualnie, głęboką dramaturgicznie oraz – paradoksalnie – bardzo aktualną i ważną społecznie. Takiego combo nie sposób przecenić!” – mówi reżyser.

Michał Gazda jest reżyserem kultowego serialu HBO Polska Wataha (Polska Nagroda Filmowa Orzeł w kategorii Najlepszy filmowy serial fabularny). Fabuła powieści wyrasta z legend, w które obrosła postać chłopskiego przywódcy – tych prawdziwych i tych stworzonych przez Radka Raka. Śledzimy w niej losy młodego Kóby Szeli, wzrusza nas miłość, jaką obdarzyła go Żydówka Chana, czujemy razy pańskiego bata, przeżywamy zauroczenie zmysłową Malwą, wędrujemy przez krainę baśni, żeby zamieszkać we dworze i poczuć zapach krwi rabacji 1846 roku. Radek Rak napisał powieść o dobru i złu, które czają się w każdym z nas, o nierównych szansach, o Galicji i o Polsce. Powieść pełną rozbuchanego erotyzmu, ironii i humoru, nakarmioną mrokiem ludzkich serc. Jak ten wykreowany przez Raka świat wypadnie na ekranie? Przekonamy się już wkrótce! Baśń o wężowym sercu zdobyła Nagrodę Literacką NIKE 2020. Radek Rak dostał za tę powieść również Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody Gdynia. Autor został Twórcą Roku magazynu „Nowa Fantastyka” oraz również jako Twórca Roku otrzymał statuetkę Śląkfy
Śląskiego Klubu Fantastyki.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *