„Rok 1984” George’a Orwella w nowym tłumaczeniu, w serii Wehikuł czasu - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

„Rok 1984” George’a Orwella w nowym tłumaczeniu, w serii Wehikuł czasu

5 kwietnia trafi do księgarń Rok 1984 George’a Orwella. To jedna z najważniejszych powieści XX wieku, nieustannie aktualna. Przetłumaczona na 65 języków i sprzedana w ponad 30 milionach egzemplarzy.

Teraz wydana w serii Wehikuł czasu i przetłumaczona na nowo przez Andrzeja Jankowskiego!

 

Złowroga wizja świata, w którym nie ma osobistej wolności, kłamstwa zastępują prawdę, a niepoprawna politycznie myśl jest najsurowiej karaną zbrodnią. Rok 1984, cierń w boku komunizmu oraz innych totalitaryzmów, to lustro, w którym i dziś mogą się przejrzeć fanatyczni naprawiacze ludzkości.

 

George Orwell (właśc. Eric Arthur Blair) urodził się w 1903 roku w Bengalu. Gdy miał cztery lata, jego rodzina przeniosła się do Anglii. Studiował w Eton. Przez pięć lat służył w imperialnej policji w Birmie. W 1928 roku wylądował na paryskim bruku. Wróciwszy do Anglii, wciąż klepiąc biedę, zbliżył się do socjalizmu. Pracował jako korepetytor i pomocnik księgarski, pisał do czasopism, wydał pierwszą powieść. W 1937 roku wyjechał do Hiszpanii. Walczył po stronie republikanów, lecz omal nie zginął w komunistycznej czystce i ranny uciekł do Maroka. Owocem tych doświadczeń jest W hołdzie Katalonii (1938), jedna z najlepszych jego książek. W czasie II wojny światowej służył w Home Guard i pracował dla BBC. Był redaktorem literackim „Tribune”, pisał dla „Observera”. W 1945 roku opublikował Folwark zwierzęcy, który wraz z antyutopią Rok 1984 (1949) przyniósł mu światową sławę. Zmarł w 1950 roku.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.