Rysa – Igor Brejdygant już 22 sierpnia! - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Rysa – Igor Brejdygant już 22 sierpnia!

Współczesna Warszawa. Do wydziału zabójstw trafia Monika – policjantka po przejściach. Czy uda jej się wyjaśnić serię morderstw dokonywanych w Warszawie? Czy poradzi sobie z patriarchalnym światem policji? Jedno jest pewne. Wszelkie tropy zaprowadzą ją do własnej przeszłości. Do rysy….

Igor Brejdygant, jeden z najbardziej obiecujących polskich autorów kryminałów, powraca z nową powieścią. Jeszcze bardziej sensacyjną. Poruszającą i wciągająca. Emocje gwarantowane do ostatniej strony. Premiera Rysy już 22 sierpnia.

W Warszawie ginie bezdomny alkoholik. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż o porachunki kloszardów. Szczególnie kiedy jej przypuszczenia potwierdzają kolejne zbrodnie o podobnym charakterze. Wszelkie tropy prowadzą ją do własnej przeszłości, a grzechy ofiar wiążą się z błędami młodości samej Brzozowskiej. Komisarz zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która pochłania cały misternie ułożony przez lata świat. Okazuje się, że tylko pozornie poradziła sobie z przeszłością. Rysa ciągle w niej jest.

Historia o lęku przed własnym nieznanym obliczem, przed historią, która umyka w odmęty niepamięci, przed czymś, co stało się dawno temu i co rzutuje na współczesne zdarzenia. Opowiedziana przez mężczyznę historia o kobiecie, która stara się wygrać z dręczącymi lękami i ocalić samą siebie.

Jeśli chcecie uczestniczyć w śledztwie pani komisarz Brzozowskiej musicie mieć stalowe nerwy. Czeka was oszałamiająca jazda przez ostre zakręty fabuły, na krawędzi przepaści, w którą można wpaść razem z bohaterką, przez ciemność jej skomplikowanej psychiki. Czy na końcu tunelu świeci jakiekolwiek światło? Dowiecie się na końcu tej wspaniałej powieści, czytając ją jednym tchem!

Cezary Harasimowicz 

Zakochałem się w Monice. I w książce. Widać, że facet wie o czym pisze. Moje klimaty!

Wojtek Miłoszewski

Wyjątkowa powieść o policjantce, rozdartej pomiędzy otchłanią zbrodni i czeluścią własnej przeszłości

Leszek Koźmiński „Kryminalna Piła”

Igor Brejdygant (ur. 1971 w Poznaniu) – polski scenarzysta, reżyser, fotograf i pisarz. Studiował na Wydziale Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Twórca scenariuszy m.in. do Zbrodni, Prostej historii o morderstwie, Palimpsestu i serialu Paradoks. Na podstawie scenariusza tego ostatniego powstała książka Paradoks. Autor wydał też powieść Szadź.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *