SKAZANIEC 666 - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

SKAZANIEC 666

W USA znany jako Coffin Joe, w Brazylii skąd pochodzi zwie się Ze do Caixao, teraz trafia do Polski. Za sprawą Wydawnictwa Mandioca, poznacie Józefa Mogiłę, w komiksowej wersji.

Postać Józefa Mogiły narodziła się w głowie Jose Mojiki, i musiały temu towarzyszyć mroczne myśli. Mogiła to skrzyżowanie Draculi i sennego koszmaru. Wygląda jak wampir, śpi w trumnie – łatwo można dopatrzyć się podobieństwa do postaci Babadooka . Jest brutalny, przy nim Punisher to litościwy wujek.
W komiksie „SKAZANIEC 666” Samuela Casala, poznajemy krótki wycinek świata Józefa, ale przedstawia ona spójny obraz nietzscheańskiego okrutnika, okrutnika z zasadami, podczas odsiadywania wyroku w ciężkim więzieniu.

Czarno białe rysunki dodają mrocznego klimatu i idealnie pasują do głównego bluźniercy – SKAZAŃCA nr 666. Całe wydanie to uczta dla fanów takiego klimatu bo zarówno część graficzna jak i scenariusz zrealizowane są na 666+.

Samuel Casal – twórca zjawiskowych drzeworytów, szalonych ceramik, zabierając się do pracy nad horrorem postanowił wygrać go formą. A ta jest doprawdy zjawiskowa! Casal stworzył opowieść wyjaśniającą co działo się z Józefem Mogiłą pomiędzy drugim z trzecim filmem (“Diabeł wcielony”) Mojiki.

Opowieść równie makabryczną i ciężką jak filmy starego mistrza horroru. Ale opowieść swoją, oryginalną. Skorzystał z wolności artystycznej jak tylko on potrafi: z drapieżnością, wydobywając mroki brazylijskich więzień, mroki ludzkiej natury, zabierając czytelnika do wcale niewesołego miasteczka makabry.

Samuel Casal
Ilość stron: 116
Oprawa: twarda
Data wydania/sprzedaży: 2019-08-28
Wydawca: Mandioca
EAN: 9788395319136

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *