Spider-Man: Homecoming (DVD z książeczką) KONKURS RECENZJA - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Spider-Man: Homecoming (DVD z książeczką) KONKURS RECENZJA

KONKURS SPIDER-MAN

Konkurs organizujemy razem z  Imperial Cinepix – do wygrania są filmy Spider-Man: Homecoming (DVD z książeczką)

Konkurs trwa do 01.12.2017

Aby wziąć udział w losowaniu nagród należny poprawnie odpowiedzieć na nasze pytanie a odpowiedź przesłać na mail konkurs@kostnica.com.pl do 01.12.2017 (po tym terminie podamy wyniki losowania – na tej stronie)

Wysyłając odpowiedź w tytule maila wpiszcie KONKURS SPIDER-MAN.

PYTANIE:

  • JAK BRZMI PEŁNE IMIĘ I NAZWISKO SPIDER-MANA.

Joanna Wilk, Mikołaj Szafrański

SPIDER-MAN: WYJŚCIE Z CIENIA

„Spider-Man: Homecoming” to film okrzyknięty najlepszą ekranizacją przygód tytułowego bohatera. Czy tak jest w rzeczywistości? Nie do końca, chyba że dla nastoletnich odbiorców, ale to jednocześnie bardzo udana ekranizacja. I to do tego stopnia, że powinien obejrzeć ją każdy miłośnik filmów o superhero.

Cała historia zaczyna się tuż po filmie „Avengers”, kiedy to Adrian Toomes, pracownik fizyczny jakich wielu, sprząta wraz z innymi pozostałości po walce bohaterów z kosmitami. Chociaż sprawę przejmują władze, Toomes dostaje w swoje ręce kosmiczną technologię. Jak się można domyślić, wynikną z tego nie lada kłopoty…
Mijają lata. Na scenie pojawia się nowy bohater zaprzęgnięty przez Tony’ego Starka do działania. Spider-Man, bo o nim mowa, wkracza do akcji w trakcie „Wojny bohaterów”, a potem stara się o dołączenie do Avengers. Na próżno. Dlaczego mu nie wychodzi, skoro też ma moce i potrafi walczyć ze złem? Czyżby musiał udowodnić swoją przydatność? Już wkrótce będzie miał ku temu okazję, póki co jednak stara się dzielić swoje życie między superbohaterskie wyczyny, a normalną egzystencję licealisty. Niestety pojawia się nowy wróg, Vulture, a chłopak po raz kolejny przekonuje się, że z wielką mocą idzie w parze wielka odpowiedzialność..

Kiedy pojawiły się zapowiedzi kolejnego filmu o Spider-Manie, byłem sceptycznie nastawiony. Historia znów miała rozpocząć się na nowo (na szczęście darowano nam tu powtórkę z genezy Pajączka), dwie poprzednie serie o przygodach Petera Parkera, choć udane, czekało poniekąd anulowanie, a obsada nie nastrajała zbyt optymistycznie. Na szczęście większość moich obaw się nie spełniła, film wprawdzie jest pozycją bardziej młodzieżową, niż poprzednie, i w większości utrzymany został w komediowym tonie, ale trzyma poziom, do jakiego przyzwyczaiły nas obrazy z kinowego uniwersum Marvela.

Co należy zaliczyć mu na plus? Przede wszystkim dobrze sprawdza się jako część wspomnianego uniwersum. Gościnnie pojawiają się więc postacie z innych filmów, a wydarzenia w nich przedstawione mają wpływ na to, co dzieje się na ekranie. Sama opowieść, mocno oparta na „Ultimate Comics Spider-Man: Kim jest Miles Morales”, też zresztą jest niczego sobie. Nieźle poprowadzona, nie nuży, oferuje całkiem solidną porcję epickich i pełnych efektów specjalnych scen i zapewnia dwie godziny odprężającej rozrywki. Aktorzy też radzą sobie nieźle, Robert Downey Jr., jako Stark jak zwykle nie zawodzi, dobrze wypadł też Tom Holland w roli Petera Parkera, Michael Keaton/Vulture też jest znakomity. Tylko Marisa Tomei prezentuje się nieco gorzej, bo za nic nie przypomina komiksowej ciotki May, chociaż akurat wiekiem nadaje się na krewną Petera.

Rewelacyjnie przedstawiają się natomiast smaczki dla tych, którzy znają komiksy i filmy Marvela, a wśród nich takie drobiazgi, jak choćby kawałek Ramones w tle jednej z początkowych scen (jak pamiętacie to ten band nagrał cover tematu „Spider-Man” z czołówki serialu z 1967 roku) – nieoczywiste, ale cieszące co bardziej obeznanych z tematem. Do tego mamy też dobre wydanie DVD, dodatków jest może niewiele, bo reportaże i zwiastuny nie są zbyt długie, ale zawsz coś wnoszą, a ciekawa zawartość książeczki dobrze uzupełnia całość.

I chyba nie trzeba dodawać już nic więcej. Miłośnicy Spider-Mana powinni nie tylko obejrzeć ten film, ale i koniecznie dołączyć go do swojej kolekcji. Tak samo, jak wszyscy ci, którzy dali się wciągnąć w świat filmowego Marvela. A co do reszty, cóż, istnieje spora szansa, że po tak udanym obrazie przekonają się do pozostałych produkcji kinowych.

Miachał Lipka

 

Młody Peter Parker / Spider-Man (Tom Holland), który zadebiutował w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, zaczyna rozumieć i kontrolować nowo odkrytą tożsamość super bohatera.
Po wstrząsających doświadczeniach z Avengersami, Peter wraca do domu, do cioci May (Marisa Tomei) i pod czujne oko swego nowego mentora Tony’ego Starka (Robert Downey Jr.) Mimo, że stara się wieść normalne życie, to jednak nie potrafi pozbyć się myśli, że jest jednak kimś więcej niż Spider-Manem z sąsiedztwa. Tymczasem pojawia się Vulture (Michael Keaton), groźny wróg, który zagraża wszystkiemu, co dla Petera jest ważne.

Tytuł: Spider-Man: Homecoming
Seria: Spider-man
Reżyser: Watts Jon
Obsada: Hollander Tom
Dystrybutor: Imperial CinePix
Data premiery: 2017-11-15
Czas trwania (min.): 128 min.
Język oryginału: angielski
Lektor: nie
Dubbing: tak
Napisy: polskie, arabskie, greckie, islandzkie, portugalskie, tureckie
Nośnik: DVD z książeczką
Typ dysku: DVD-9
Liczba nośników: 1
Dźwięk: Dolby Digital 5.1
Region: 2.0

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.