Szymek – Piotr Kościelny - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Szymek – Piotr Kościelny

Drogi Czytelniku,

Oddaję w Twoje ręce moją najnowszą powieść. Uważam, że jest ona ważna ze względu na temat, który porusza. Coraz więcej osób musi mierzyć się z nietolerancją i hejtem. Często się słyszy o problemach nastolatków z samoakceptacją. Młodzi ludzie boją się powiedzieć, jacy tak naprawdę są, jaka jest ich

orientacja seksualna, co lubią. Wstydzą się i obawiają tego, że staną się obiektem ataków ze strony rówieśników. Coraz więcej młodych ludzi na progu startu w dorosłość musi korzystać z pomocy specjalistów. Liczba prób samobójczych także budzi grozę.

Jako prywatny detektyw, instruktor samoobrony, a także jako człowiek wielokrotnie spotykałem się
z tym, jak bardzo łatwo jest kogoś wyśmiać, źle ocenić, urazić lub tak zwyczajnie nie zrozumieć.

Wy także pewnie macie w swoim otoczeniu kogoś, kto w Waszej ocenie jest „inny”, „dziwny”. Nie oceniajcie go, ale pozwólcie mu być sobą. Czasem jedno złe słowo lub gest potrafi a zniszczyć drugiego człowieka.

Piotr Kościelny, Głogów 7.08.2023

wydawnictwo: Czarna Owca
data wydania: 11.10.2023
numer wydania: 1

Opowieść o nietolerancji, strachu i odmienności. Szare ulice miasta, brud, przemoc i młody chłopak szukajacy swojego prawdziwego ja. Wrocław, poczatek lat dziewięćdziesiątych. Piętnastoletni SzymonDąbrowski popełnia samobójstwo, rzucajac sie pod pociąg. Sprawa zostaje umorzona. Kilka dni pózniej jego starszy brat Tomek takżedecyduje się na radykalny krok i skacze z dachu wieżowca. Wtedy prokuratura wszczyna śledztwo.

Piotr Zmigrodzki – policjant borykający sie z problemem alkoholowym i demonami przeszłości – stara się ustalić przyczyny takiego postępowania braci. Komisarz kilka lat wczesniej popełnił błąd,

który doprowadził niewinnego człowieka przed oblicze kata, co odcisnęło piętno na jego psychice.

Do wydziału trafia młody policjant. Razem z doświadczonym komisarzem zaczynają powoli odkrywać okoliczności śmierci Dąbrowskich.

Czy śledczym uda się ustalić, co było powodem decyzji nastolatków?

Czy osoby winne samobójczej śmierci braci poniosą karę?

Czy przeszłość ponownie da znać o sobie?

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *