Tomik wierszy inspirowanym sagą książkową i serialem Gra o Tron. #PATRONUJEMY | | KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Tomik wierszy inspirowanym sagą książkową i serialem Gra o Tron. #PATRONUJEMY

O Autorze

Marek Kaczkowski

– przedsiębiorca, humanista, edukator, fan kina, Jacka Kaczmarskiego,

fantastyki, historii i Islandii. Tata Asi i Niny. Twórca Centrum Edukacji

Filmowej oraz ogólnopolskich projektów edukacyjnych „Lekcja w kinie”

i „EduMagica”. Tomikiem „Wiersze Lodu i Ognia” debiutuje jako poeta.

TEKST o TOMIKU

“Wiersze Lodu i Ognia” to wyjątkowy tomik poetycki. W całości powstał z inspiracji popularną sagą “Pieśń Lodu i Ognia” i świecącym triumfy popularności inspirowanym nim serialem. Termin wydania tomiku Marka Kaczkowskiego trafia w czas wzmożonego zainteresowania tematyką ze względu na zbliżającą się premierę finałowego sezonu serialu.

Autor w wierszach stara się odnaleźć odpowiedź na pytanie o fenomen popularności tej sagi, pokazać dlaczego, według niego, Martin staje się Tolkienem naszych czasów, opowiedzieć o uniwersalnych treściach, jakie można odnaleźć w Pieśni, a które są odzwierciedleniem kondycji współczesnego człowieka, jego lęków, pragnień, niepokojów.

Jak się zrodził tomik? – wypowiedź Autora

Pomysł tych wierszy zrodził się gdy usłyszałem pieśń „Scheda po Tolkienie”, której słowa zawdzięczamy talentowi poetyckiemu Jacka Kaczmarskiego, a muzykę talentowi muzycznemu Szymona Podwina. O George’u Martinie mówi się, że jest Tolkienem naszych czasów, dlatego zacząłem się zastanawiać jak Jacek Kaczmarski – gdyby jeszcze żył – mógłby poetycko skomentować „Pieść Ognia i Lodu”.

Poczułem ogromny żal, że nigdy się tego nie dowiemy i nigdy takich wierszy inspirowanych „Pieśnią ognia i lodu” nie przeczytamy. Wtedy przypomniałem sobie fragment „Testamentu ..” Jacka Kaczmarskiego, w którym poeta pisał do swoich odbiorców „niech sobie znajdą własny temat i niech go wyśpiewają sami”. Zacząłem więc pisać…

Data premiery: 1 marca 2018

Share

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *