Wiedźmin. Historia fenomenu – 3 dekady istnienia Wiedźmina - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Wiedźmin. Historia fenomenu – 3 dekady istnienia Wiedźmina

„WIEDŹMIN. Historia fenomenu” to biografia Geralta z Rivii, ale i całego wiedźmińskiego zjawiska. Książka przedstawia 3 dekady istnienia Wiedźmina na wielu płaszczyznach.

To kompletna skarbnica wiedzy dla fanów i mega ciekawy kawałek historii, która rozpoczęła się w 1986 roku.

Der Hexer, El Brujo, Witcher, czyli Wiedźmin, który podbił cały świat przez wielu nazywany NARODOWĄ MARKĄ, ma swoją pięknie wydaną biografię.

Książka bogata jest w zdjęcia, rysunki począwszy od pierwszych wydań powieści poprzez plansze komiksowe, na grach i figurkach kończąc.

To do tej pory pierwsze i tak kompleksowe ujęcie legendarnej już postaci Wiedźmina, który dla Polaków tym, czym Superman dla Amerykanów i Asteriks dla Francuzów: narodową marką o zasięgu globalnym. Ta książka to pierwsza i jedyna biografia Wiedźmina. Bogato ilustrowana, zawierająca masę ciekawostek i nieznanych faktów biografia, na którą Biały Wilk w końcu zasłużył. I na którą wszyscy czekali.

Autor, Adam Flamma, zwany jest Naczelnym Polskim Wiedźminologiem nie bez powodu! W jego mieszkaniu znajduje się absolutnie wszystko co miało jakikolwiek związek z Geraltem z Rivii.

Na co dzień prowadzi zajęcia na uczelni o grach, m.in. o Wiedźminie. Popełnił też doktorat, którego spora część dotyczyła świata Białego Wilka oraz prowadził badania dotyczące tego, jak odbieramy poszczególne aspekty wiedźmińskich gier i literatury.

Autor prowadzi także fanpage „WIEDŹMIN. Historia fenomenu” na facebooku: https://www.facebook.com/wiedzmin.historiafenomenu

Na czytelników czekać będą aż 504 strony bogato ilustrowanej lektury, a znajdą się tam m.in.:

⚫️17 wywiadów z twórcami, m.in. z Andrzejem Sapkowskim, Bogusławem Polchem, Michałem Cetnarowskim, Anną Gwoźdź czy Tomaszem Pindlem.

⚫️Geneza pierwszych opowiadań i sagi, a także późniejszy ich sukces.

⚫️Kulisy powstawania gier (wirtualny Geralt od kuchni).

⚫️Perypetie z pierwszymi komiksami polskimi. I z tymi amerykańskimi.

⚫️Opowieść o filmie i serialu Marka Brodzkiego, czyli wielkie marzenia i zderzenie z realiami.

⚫️Rosyjska rock opera, polski musical, planszówki, karcianki i… pornoparodia.

⚫️Analiza serialu platformy NETFLIX i międzynarodowy sukces łowcy potworów.
⚫️Skany okładek z różnych wydań na świecie, prace Bogusława Polcha, kadry z komiksów, gier oraz pierwsze wizerunki Geralta z Rivii z lat 80 i 90 XX wieku!

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *