CYMANOWSKI MŁYN – Magdalena Witkiewicz, Stefan Darda | | KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

CYMANOWSKI MŁYN – Magdalena Witkiewicz, Stefan Darda

 

Czy Cymanowski Młyn to połączenie powieści obyczajowej i thrillera ? Nie do końca, raczej obyczajówki, horroru i odrobinę thrillera.

Czy jest to mistrzowskie połączenie ? Użyte gatunki literackie 😉 nie połączyły się zbyt płynnie, czytelnik czuje różnicę pomiędzy rozdziałami i mimo, że ma być to opowieść rożnych osób nie do końca tworzy całość.

Czy budzi jakieś emocje ? Taaa zwłaszcza Monika te negatywne, ale to nie jest minusem powieści.  Jest też kilka mrocznych tajemnic, które ukazywane stopniowo budzą ciekawość poznania całej historii.

Czy historia wciąga niczym kaszubskie bagna ? Nas wciągnęła i zaintrygowała, ale jednocześnie rozczarowała swoim zakończeniem. Powieść na pewno przypadnie do gustu miłośnikom prozy Stefana Dardy oraz tym, którzy lubią krwawe historie o duchach. Na stronach “obyczajowegohorrorthrillera” Jest odczuwalny, ten charakterystyczny sposób budzenia grozy znany choćby z Domu na Wyrębach Stefana Dardy.

Podsumowując Młyn ma swoje plusy i minusy. Sama opowieść może się podobać jednak jej zakończenie sprawia wrażenie napisanego bez pomysłu, lub też i tu UWAGA ! autorzy planują kolejną część.

 

 

OPIS:

Małżeństwo Moniki i Macieja przechodzi głęboki kryzys.
Oboje łudzą się, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie, z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować.
Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny syn właściciela, do złudzenia przypomina Monice jej byłego narzeczonego. Czy to tylko przypadkowe podobieństwo?
Wyjazd, który miał ratować związek, okazuje się początkiem trudnych do wyjaśnienia i niepokojących zdarzeń.
W tej historii niewiele rzeczy jest oczywistych, bohaterowie zaskakują swoimi głęboko skrywanymi tajemnicami, a w tle tych wszystkich wydarzeń snują się ponure i przerażające opowieści i wspomnienia o krwawych zbrodniach sprzed lat.
Kim tak naprawdę jest Łukasz? Czy małżeństwo Moniki i Maćka przetrwa próbę sił? I jaką rolę w tym wszystkim pełni dziewczynka ze starej wyblakłej fotografii?

To historia, która wciąga bez reszty – mistrzowskie połączenie powieści obyczajowej i thrillera zapewnia lekturę na najwyższym poziomie emocji, od pierwszej do ostatniej strony!

 

Share

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *