MIASTO ZŁOTEJ horror filozoficzny. - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

MIASTO ZŁOTEJ horror filozoficzny.

Miasto Złotej
tekst: Daniel Chmielewski
ilustracje: Magda Rucińska

 

W opisie książki przeczytacie, że Miasto Złotej to horror urbanistyczny dla najmłodszych, ale Miasto Złotej można też śmiało nazwać horrorem filozoficznym dla dzieci i dorosłych.
Dla dzieci dlatego, że to one mogą wczuć się w mroczny klimat miasta, w którym żyje Złota, dorośli natomiast wspólnie z dziećmi podejmą próbę zrozumienia bajki.

Książka wydana jest w formie albumu i zawiera bardzo klimatyczne rysunki Magdy Rucińskiej, w zasadzie te rysunki uzupełniają i tworzą całość z tekstem Daniela Chmielewskiego.
Miasto Złotej to o wiele więcej niż zwykła bajka, autorzy stworzyli pozytywnie „dziwną” historię dla dzieci, z której można wyciągnąć wiele wartości.

kostnica.com.pl

Złota to zaradna dziewczynka, która mieszka wraz ze swoimi przyjaciółmi, Tiną i Misiem, w ogromnym, pustym, betonowym mieście. Dni mijają im na zabawach i rysowaniu map, do czasu gdy do miasta trafia tajemnicza przybyszka.

Autor „Burz kuchennych i bestii bezsennych” Daniel Chmielewski i malarka Magda Rucińska przedstawiają horror urbanistyczny dla najmłodszych! Tylko nieokiełznana wyobraźnia, myślenie poza schematami i praca zespołowa pozwolą bohaterom i czytelnikom zrozumieć i okiełznać ten nieobliczalny, groźny i jedynie z pozoru uporządkowany świat.

***

Miasto zbudowane z betonu. Kamienne, surowe, geometryczne bloki piętrzą się, nachodzą na siebie, nie pozostawiając miejsca na najmniejszy skrawek zieleni. Wśród tego betonu siedzi dziewczynka o złotych włosach. Uśmiecha się, macha nogami i czyta książkę. To Złota, mieszkanka tego miasta, która nigdy nie opuściła jego murów. Złota dostrzega w jednobarwnym, smutnym świecie całą gamę kolorów. Z uśmiechem na ustach próbuje nam je pokazać.

Złota wraz ze swoimi przyjaciółmi – Tiną, Misiem oraz nowo poznaną tajemniczą Sylvą – podejmie próbę wyzwolenia się z osaczających ich betonowych bloków. Dzieci będą musiały wykazać się odwagą i pomysłowością, której na szczęście im nie brakuje. Nic nie jest w stanie stłumić iskry przygody tkwiącej w każdym młodym umyśle. Być może przyjaciele nigdy nie odniosą pełnego zwycięstwa nad betonowym miastem, ale nie czują się już uwięzieni. Współpracują, uruchomili wyobraźnię. Gra wciąż trwa.

ISBN: 978-83-949890-6-4
Warszawa 2018
data premiery: 9 maja 2018
format: 300 x 220 mm
oprawa: twarda
ilość stron: 76

WYDAWNICTWO TADAM

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.