DIABEŁ w Connecticut – prawdziwa historia Eda i Lorraine Warrenów - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

DIABEŁ w Connecticut – prawdziwa historia Eda i Lorraine Warrenów

The Devil in Connecticut zostanie ponownie opublikowany w miękkiej okładce 25 czerwca przez Graymalkin Media (USA). 304-stronicowa książka dokumentuje prawdziwą historię Eda i Lorraine Warrenów, która zainspirowała twórców The Conjuring: The Devil Made Me Do It – OBECNOŚĆ 3: NA ROZKAZ DIABŁA.

Pierwotnie opublikowana w 1983 roku, książka została napisana przez Geralda Brittle ( The Demonologist: The Extraordinary Career of Ed and Lorraine Warren ). Nowa edycja zawiera ośmiostronicową wkładkę fotograficzną zawierającą zdjęcia z rodziny Glatzel i kolekcji Warrenów.

„Był to jeden z najbardziej sensacyjnych procesów o morderstwo lat 80-tych. Kiedy Arne Cheyenne Johnson zadźgał znajomego na śmierć pięciocalowym składanym nożem, Johnson przedstawił jedną z najbardziej szokujących obron prawnych w historii: niewinny z powodu opętania przez demony. Jak ująła to prasa, „diabeł mnie do tego zmusił”.

Wstrząsająca historia Johnsona zaczęła się kilka miesięcy wcześniej, kiedy jedenastoletni brat jego dziewczyny, David, napotkał widmową postać majaczącą w nogach łóżka, a następnie zaczął wykazywać charakterystyczne oznaki opętania przez demony. David nagle przemówił po łacinie, lewitował i został pobity przez niewidzialnego demona. Po tym, jak zespołowi katolickich księży nie udało się wypędzić demona, sprawę podjęli Ed i Lorraine Warrenowie. Walczyli z demonami na całym świecie, ale Diabeł z Connecticut będzie jednym z ich największych wyzwań i być może najbardziej śmiertelnym.

Książka z filmową okładką i w wersji angielskiej dostępna na Amazonie, w Polsce można nabyć książkowe historie Warrenów, wydane przez Replikę.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *