FAIRY TALE – Stephen King - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

FAIRY TALE – Stephen King

Stephen King opublikuje Fairy Tale 6 września za pośrednictwem Scribner. Można go zamówić w przedsprzedaży w twardej oprawie , kindle i audiobooku .

608-stronicowa mroczna powieść fantasy opowiada o chłopcu, który dziedziczy klucze do równoległego świata, w którym dobro i zło są w stanie wojny.

STRESZCZENIE WYDAWCY

„Legendarny gawędziarz Stephen King zagłębia się w głębię swojej wyobraźni w tej urzekającej powieści o 17-letnim chłopcu, który dziedziczy klucze do równoległego świata, w którym dobro i zło toczą wojnę, a stawka nie może być wyższa — dla ich świat lub nasz.

Charlie Reade wygląda jak zwykły licealista, świetny w baseballu i piłce nożnej, przyzwoity uczeń. Ale niesie ciężki ładunek. Jego mama zginęła w wypadku, gdy miał 10 lat, a smutek zmusił jego tatę do picia. Charlie nauczył się dbać o siebie i swojego tatę. Kiedy Charlie ma 17 lat, spotyka Howarda Bowditcha, samotnika z dużym psem w dużym domu na szczycie dużego wzgórza. Na podwórku jest zamknięta szopa, z której dochodzą dziwne dźwięki, jakby jakieś stworzenie próbowało uciec. Kiedy pan Bowditch umiera, zostawia Charliemu dom, ogromną ilość złota, kasetę magnetofonową opowiadającą historię, w którą nie można uwierzyć, i odpowiedzialność zbyt wielką dla chłopca.

Ponieważ w szopie znajduje się portal do innego świata — takiego, którego mieszkańcy są w niebezpieczeństwie i którego potworni przywódcy mogą zniszczyć ich własny i nasz świat. W tym równoległym wszechświecie, gdzie dwa księżyce pędzą po niebie, a wielkie wieże rozległego pałacu przebijają chmury, są wygnane księżniczki i książęta, którzy ponoszą straszliwe kary; są lochy; są gry, w których mężczyźni i kobiety muszą walczyć ze sobą na śmierć i życie dla rozrywki „Prawdziwego”. I jest magiczny zegar słoneczny, który może cofnąć czas.

Historia tak stara jak mit, wstrząsająca i kultowa jak pozostałe dzieła Kinga, Bajka opowiada o zwykłym facecie zmuszonym do roli bohatera przez okoliczności i jest zarówno spektakularnie trzymająca w napięciu, jak i satysfakcjonująca.”

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *