JULIUS THRONE – „GULU. PAMIĘTNE LATO” PATRONUJEMY - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

JULIUS THRONE – „GULU. PAMIĘTNE LATO” PATRONUJEMY

29 PAŹDZIERNIKA

Nowy wymiar grozy osadzony w bogatym, pełnym wyrazistych postaci świecie!
Jest to powieść obyczajowo-sensacyjna z elementami horroru, stojąc między twórczością Stephena Kinga, a resztą literatury beletrystycznej.
To powiew świeżości z wielowątkową, napisaną z rozmachem fabułą,
w różnych stylach narracyjnych i gatunkach, wplecionych w sposób niespotykany w tego typu dziełach.
Książka wbija się w kanony literatury młodzieżowej, lecz przez styl oraz elementy literatury grozy kierowana jest głównie do czytelników dorosłych.
O poziomie artystycznym dzieła decyduje użycie przez autora różnych stylów narracyjnych oraz gatunków, służących zbudowaniu klimatu. Swoistą atmosferę mają surrealistyczne fragmenty będące opisami snów, zawierające bełkot senny, występuje kilkustronicowy fragment ze strumieniem świadomości, a także poetyckie monologi, dzięki którym powieść odważnie przekracza schematy oraz wychodzi poza granice gatunku.
Akcja zakorzeniona jest w kulturze i dla wyrysowania realiów przeszłości oddaje szczegółowość przedstawionego życia w Stanach Zjednoczonych lat osiemdziesiątych.
Książkę wypełnia wielowątkowa fabuła, zawierająca licznych bohaterów.
Ukazuje zmierzającą do tragicznego finału historię miasteczka, które nawiedzone jest przez falę wypadków dotykających mieszkańców, dając obraz sprawiedliwości, która przekroczyła wszelkie granice.
Książka jest jednak przede wszystkim opowieścią o dzieciństwie, które, jak powiedział Peter Rosegger, „nie jest jedynie przygotowaniem do życia, jak często uważamy, myśląc o naszych dzieciach, lecz jest już prawdziwym życiem”.

Powieść obyczajowo-sensacyjna z elementami horroru.
Historia miasteczka dotkniętego serią nieszczęśliwych wydarzeń, dając obraz sprawiedliwości, która przekroczyła wszelkie granice.
Rok 1981, Belmont Bay, małe miasteczko na wschodzie USA. Jim Stanford jest nieśmiałym, otyłym czternastolatkiem, który doświadcza dręczenia ze strony rówieśników. Gdy prześladowcy Jima mocno dają mu się we znaki, a jego sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna. Pewnego dnia podczas ucieczki przed napastnikami dzieje się coś trudnego do wytłumaczenia – nastolatek zostaje uratowany przez Gulu – tajemniczą postać, która kusi go obietnicą zmiany życia na lepsze. Jim przyjmuje tę nieoczekiwaną pomoc i odtąd miasteczko nachodzi fala wypadków tych, którzy mu się narazili. Gdy chłopak zauważy w końcu, jak wiele ofiar pochłaniają tragiczne wydarzenia, na uratowanie Belmont Bay może być już za późno…
Bo czasem trzeba przejść przez piekło, aby znaleźć się w niebie…
Powieść o nienawiści, zemście i potędze sprawiedliwości.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *