Małe Grozy – Łukasz Staniszewski - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Małe Grozy – Łukasz Staniszewski

Hipnotyzująca i magiczna opowieść z serca Warmii
Premiera: 18 marca 2020

Stary Jerycho hoduje pod powiekami perły, Michał Toporek konstruuje niemożliwe maszyny, moc opowieści Józwy jest tak nieodparta, że przyciąga wszystkie kobiety, Daniłło czyta w myślach, a Karolina burzy krew nawet w drewnianym strachu na wróble. Jeśli Warmia nie miała dotąd swojej mitologii – duchów, strachów, kusicielek i demonów – mieszkający w Olsztynie Łukasz Staniszewski wypełnia ten brak swoim brawurowym debiutem powieściowym.

Pełne zmysłowości, zaskakujące i oryginalne historie, które tworzą realistyczny, a zarazem magiczny obraz Warmii – mikroświata, którym rządzą popędy, pragnienia i tęsknoty, a jedynym sposobem na zaspokojenie niepohamowanego apetytu na życie jest odnalezienie jedności z naturą, choćby i poza moralnością.

Autor książki, Łukasz Staniszewski (ur. 1975), jest pisarzem, dramaturgiem i twórcą scenariuszy słuchowisk radiowych. Za swoją twórczość – w tym za teksty wchodzące w skład mikropowieści Małe Grozy – otrzymał liczne nagrody na ogólnopolskich konkursach literackich. Został też doceniony jako dramaturg i autor słuchowisk (m.in. na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie i w konkursie Teatru Polskiego Radia).

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 128
Format: 12.3 x 19.7 cm
Numer ISBN: 978-83-08-07019-2
Kod paskowy (EAN): 9788308070192

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.