Mistrzowie Komiksu. Czarna Orchidea - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Mistrzowie Komiksu. Czarna Orchidea

Okazja do poznania wczesnej twórczości dla fanów Gaimana. Komiks z 1989 zachwyca oryginalnością rysunków, i zabiera nas w estetyczną podróż, która może istnieć nawet bez scenariusza. Sam scenariusz skłania do przemyśleń i odkrywa inne strony „superbohaterstwa” .

Susan Linden została brutalnie zamordowana. Aby pomścić swoją śmierć, odradza się jako Czarna Orchidea – hybryda człowieka i rośliny. Korzystając ze swojej ludzkiej pamięci oraz mocy pochodzącej z roślin stara się rozwikłać sieć oszustw i tajemnic, które doprowadziły do jej zabójstwa i odnaleźć mordercę.

Scenariusz: Neil Gaiman
Rysunki: Dave McKean
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 176 stron
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-6037-8
Język oryginału: angielski
Seria: Mistrzowie Komiksu
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror/fantasy

Album, nominowany do nagród Eisnera i Harveya, stworzyło dwóch gigantów komiksu amerykańskiego: Neil Gaiman (autor m.in. serii „Sandman” oraz albumów „Morderstwa i tajemnice”, „Arlekin i walentynki”, „Ostatnie kuszenie”) oraz Dave McKean, jeden z najbardziej cenionych współczesnych grafików, ilustrator i filmowiec („Azyl Arkham”). McKean jest także autorem okładek do serii „Sandman” oraz m.in. okładek płyt Tori Amos i Alice’a Coopera.

„Czarna Orchidea” to historia, która choć opowiada o superbohaterce – tytułowej Czarnej Orchidei – to wcale nie przypomina typowych komiksów o herosach w pelerynach. Nie jest to opowieść o zbawianiu świata, triumfie dobra nad demonicznymi siłami zła. Historia zaczyna się w bardzo nietypowy sposób i z każdą kolejną stroną staje się jeszcze dziwniejsza. Album stał się przełomowym dziełem w historii współczesnego komiksu. Ta opowieść o niezwykłym życiu Susan Linden, będąca jednocześnie dekonstrukcją i odrodzeniem gatunku, ucieleśnia nową dojrzałość graficznego opowiadania historii, która zrewolucjonizowała świat komiksowy. Jak mówi sam autor, jeśli wejdziecie do tego świata, znajdziecie się w miejscu, gdzie wszystkie przyjęte tradycje gatunkowe zostały odrzucone, a zamiast nich pojawiła się nowa mitologia, bliższa mrocznym snom i ciemniejszej stronie życia.

Nowe wydanie „Czarnej Orchidei” zawiera zeszyty „Black Orchid” #1–3, a także wprowadzenie dziennikarza Mikala Gilmore`a oraz niepublikowane dotąd szkice, notatki i próbne teksty Neila Gaimana.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.