Mroczna wiedza Scholomance Lekcja pierwsza – Naomi Novik - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Mroczna wiedza Scholomance Lekcja pierwsza – Naomi Novik

Premiera: 13.04.2021

Szkoła dla obdarzonych magicznymi zdolnościami, gdzie porażka znaczy śmierć.

Scholomance to szkoła, w której nie ma w niej nauczycieli, wakacji, ani przyjaciół – tylko strategiczne sojusze. Przetrwanie jest ważniejsze od stopni, gdyż uczniowie nie mogą opuścić tej szkoły dopóki jej nie ukończą – lub zginą. Obowiązujące w niej zasady są zwodniczo proste: nie chodzić samotnie po korytarzach i strzec się potworów, które czają się wszędzie.

Koszmarne stwory atakują początkujących magów przy każdej okazji: podczas posiłków, pod prysznicem, a nawet kiedy śpią. Sytuację pogarsza fakt, że niektórzy uczniowie szkoły praktykują czarną magię. A nawet mordują innych, ponieważ jest to łatwy sposób uzyskania mocy i zwiększenia swoich szans przeżycia.

Dlaczego więc rodzice pozwalają by ich dzieci uczyły się w tym okropnym miejscu? No cóż, ponieważ w Scholomance i tak są bezpieczniejsze. W miarę jak obdarzone magicznymi zdolnościami dzieci rosną, przyciągają stwory łaknące ich czarodziejskich mocy, a w szkole dzieci mają szansę je rozwinąć – i przeżyć.

Naomi Novik urodziła się w Nowym Jorku. Jej matka jest Polką. Wychowała się na polskich bajkach, opowieściach o Babie-Jadze oraz książkach Tolkiena. Za Smoka Jego Królewskiej Mości otrzymała nagrody Comptona Crooka i Johna W. Campbella oraz nominację do nagrody Hugo, a za pierwsze trzy tomy cyklu o Temerairze – nagrodę Locusa za najlepszy debiut. Oprócz dziewięciu tomów tej serii opublikowała powieść fantasy Wybrana (REBIS, 2015), która zdobyła nagrody Nebula i Locusa oraz nominację do Hugo oraz Moc srebra (REBIS, 2019).

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *