PIEŚŃ BOGINI KALI – Dan Simmons - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

PIEŚŃ BOGINI KALI – Dan Simmons

Lata 70. XX wieku. Kalkuta. Miasto, które zdaje się nie kończyć. Tak samo, jak nie kończą się rozległe dzielnice biedoty toczone przez choroby i nieszczęścia ich mieszkańców. Kalkuta przytłacza i onieśmiela, odrzuca i przyciąga jednocześnie.

Robert Luczak, wysłannik amerykańskiego czasopisma literackiego, udaje się tam wraz z żoną i maleńką córeczką. Jego celem jest pozyskanie praw do publikacji najnowszego poematu jednego z największych indyjskich poetów. Szkopuł w tym, że poeta ów – Das – przepadł bez wieści kilka lat wcześniej i powszechnie uważany jest za zmarłego. Luczak wplątuje się w intrygę, którą zaplanowali czciciele potężnej patronki miasta, krwawej i okrutnej Kali… bogini bólu i zniszczenia, czasu i śmierci, bezlitosnej pani kosmicznego ładu. Luczak stanie oko w oko z tajemnicami, których poznanie sprowadzi najprawdziwszy horror na niego i jego rodzinę.

„Pieśń bogini Kali” to nagrodzona World Fantasy Award za rok 1986 debiutancka powieść Dana Simmonsa („Terror”, „Abominacja”, cykl „Hyperion”) w nowym tłumaczeniu Janusza Ochaba, wzbogacona ilustracjami Macieja Kamudy.

Autor: Dan Simmons
Tłumaczenie: Janusz Ochab
Okładka i ilustracje: Maciej Kamuda
Wydawnictwo Vesper
format: 165×235 mm
stron: 292
 oprawa twarda
ISBN 978-83-7731-382-4
EAN 9788377313824
cena detal. 54,90 zł

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.