Nowości komiksowe KSK Egmont – marzec 2020 - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Nowości komiksowe KSK Egmont – marzec 2020

Hellblazer, tom 3
Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: William Simpson, Steve Dillon, David Lloyd
Przekład: Pauina Braiter, Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 416 stron
Format: 170×260
Cena: 109,99
ISBN: 978-83-281-4296-1
Język oryginału: angielski
Seria: Hellblazer
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Kolejna część opowieści o Johnie Constantinie – Hellblazerze – pierwsza w interpretacji Gartha Ennisa. W jego ujęciu Hellblazer to pijak, nałogowy palacz, mężczyzna nie dbający o siebie i innych. Jednocześnie to jeden z niewielu ludzi, którzy potrafią walczyć z demonami. Tym razem będzie musiał zaprząc złe moce do uratowania własnego życia.
Autorami rysunków do tego tomu są m.in. William Simpson („Sędzia Dredd”), Steve Dillon („Kaznodzieja”) i David Lloyd („V jak vendetta”).
Seria „Hellblazer” to najdłużej ukazująca się seria Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison.

Armada. Aktualizacja, tom 20
Scenariusz: Jean David Morvan
Rysunki: Philippe Buchet
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 215×290
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-3548-2
Język oryginału: francuski
Seria: Armada
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction

Długo oczekiwany dwudziesty tom słynnej serii science fiction o przygodach Navis, jedynej przedstawicielki ludzkiej rasy w Armadzie – wielkim konwoju statków kosmicznych przemierzających wszechświat. Navis nadal pracuje dla demokratycznego rządu Nowej Armady, która oddzieliła się od głównej grupy statków, zarządzanej przez skorumpowaną dyktaturę. Kiedy Bassachy, funkcjonariuszka sił specjalnych, a zarazem przyjaciółka głównej bohaterki, zostaje ranna w starciu ze zmiennokształtnymi przestępcami, Navis rusza w pogoń za zbrodniarzami. Odkrywa, że ukradli z archiwów Starej Armady pliki z utajnioną dokumentacją. Co więcej, zrabowane przez nich akta noszą nazwę Navis… Czy skrywają tajemnicę pochodzenia bohaterki? Czy wreszcie się dowiemy, w jaki sposób znalazła się w Armadzie? Oto historia kryminalna, która przenosi nas wiele lat wstecz na pokład ziemskiego statku kosmicznego i ujawnia ponurą przyszłość mieszkańców naszej planety… „Armada” jest tworzona przez dwóch francuskich autorów – scenarzystę Jeana Davida Morvana i rysownika Philippe’a Bucheta, którzy współpracują też przy innych seriach: „W poszukiwaniu odpowiedzi”, „Nomad”, „Spirou i Fantasio” oraz „Navis”.

Czarny Młot ’45, tom 1
Scenariusz: Jeff Lemire, Ray Fawkes
Rysunki: Matt Kindt
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 120 stron
Format: 170×260
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9848-7
Język oryginału: angielski
Seria: Czarny Młot
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

W Złotej Erze superbohaterów powstał elitarny aliancki Szwadron Czarnego Młota, mający walczyć z okultystycznymi zagrożeniami ze strony nazistów oraz z siejącym zniszczenie pilotem znanym jako Widmowy Łowca. W skład Szwadronu weszli żołnierze, którzy w czasie pokoju nie cieszyliby się uznaniem dowództwa ani zainteresowaniem prasy. Dlaczego? Sami najlepiej to wytłumaczą, wspominając swoje potyczki z nadnaturalnymi niemieckimi wrogami i gigantycznymi radzieckimi mechami.
Autorami scenariusza są laureat Nagrody Eisnera Jeff Lemire („Łasuch”, „Extraordinary X-Men”) i Ray Fawkes („Wojna Robinów”, „Wieczny Batman”), a rysunki stworzył Matt Kindt („Suicide Squad”).

Marvel Classic. Ultimate Spider-Man, tom 6
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Objętość: 300 stron
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-9781-7
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Szósty tom przygód młodego Spider-Mana.
Choć nastoletni Peter Parker z sukcesem stawił już czoła wielu wyzwaniom, nawet on może nie sprostać bezdusznej maszynie do zabijania, jaką jest Carnage. Jednak utrata bliskiej osoby zmotywuje Pająka do zdecydowanego działania. Nieco później osobliwe zajście połączy Spider-Mana z Wolverine’em. Żeby rozwikłać tajemnicę, powinni współpracować, a to wcale nie będzie bułka z masłem. Spider-Man spotka także Doktora Strange’a i Johnny’ego Storma, który został zmuszony do skończenia liceum. Ludzka Pochodnia trafi do szkoły, do której uczęszcza też… Peter Parker.
Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis („Daredevil: Nieustraszony!”), a rysunki stworzyli Mark Bagley („Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man”).

Uniwersum DC. Batman kontra Deathstroke
Scenariusz: Christopher Priest
Rysunki: Carlo Pagulayan, Ed Benes, Roberto Viacava
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 152 strony
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9604-9
Język oryginału: angielski
Seria: Uniwersum DC
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Przed nami starcie najbardziej zawziętych przeciwników w uniwersum DC! Jeden z nich to najlepszy detektyw na świecie. Drugi to najgroźniejszy zabójca. Niewielu jest ludzi tak przebiegłych i groźnych jak Batman i Deathstroke, ale tu kończą się podobieństwa między tymi dwoma zajadłymi rywalami. …ale czy na pewno? Choć Bruce Wayne i Slade Wilson słyną z tego, że są zawsze przygotowani na każdą ewentualność, wkrótce dowiedzą się czegoś, czego nawet oni nie mogli przewidzieć.
Dwaj zamaskowani wojownicy otrzymują tajną wiadomość, że Damian Wayne wcale nie jest synem Batmana. Prawdziwym ojcem młodego zabójcy, który stał się bohaterskim Robinem, jest Deathstroke. Jeśli ta informacja się potwierdzi, zmieni wszystko. Dlatego dwie niepowstrzymane siły – Deathstroke i Mroczny Rycerz – stoczą walkę o serce oraz duszę Cudownego Chłopca… a także o prawdę. Poleje się krew. Ujawnione zostaną tajne tożsamości. A narastająca od dziesięcioleci rywalizacja osiągnie swój punkt kulminacyjny…
Legendarny scenarzysta Christopher Priest („Black Panther”) oraz rysownicy Carlo Pagulayan („Planeta Hulka”), Ed Benes („Justice League Of America”) i Jason Paz („Wieczni Batman i Robin”) z dumą prezentują opowieść „Batman kontra Deathstroke” – zaciekłą bitwę pomiędzy dwoma niesamowitymi komiksowymi postaciami!

Jonah Hex. Licząc trupy, tom 9
Scenariusz: Justin Gray, Jimmy Palmiotti
Rysunki: Darwyn Cooke, Dick Giordano, Jordi Bernet,
Paul Gulacy, Billy Tucci
Przekład: Tomasz Kłoszewski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 160 stron
Format: 167×255
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-9609-4
Język oryginału: angielski
Seria: Jonah Hex
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Kolejna odsłona przygód legendarnego Jonaha Hexa. Niektórzy twierdzą, że zabił tysiąc ludzi. Ten wzbudzający przerażenie rewolwerowiec, najskuteczniejszy łowca nagród na Dzikim Zachodzie, posyłał do piachu największych twardzieli i najbardziej zdradliwe kobiety, za co płacono mu wszechwładnymi dolarami.
Czasami oznaczało to zużycie amunicji sześciostrzałowców na bandę kolejowych rabusiów, czasem wyrównanie rachunków ze skorumpowanymi szeryfami i bankierami, którzy nie chcieli mu zapłacić za wykonaną robotę. Niekiedy musiał bardzo się starać, żeby uniknąć stryczka.
Scenarzyści Justin Gray i Jimmy Palmiotti oraz legendarni rysownicy w składzie: Paul Gulacy, Darwyn Cooke, Dick Giordano, Jordi Bernet i Billy Tucci – przedstawiają surowy świat, w którym króluje twarda sprawiedliwość i którego pustkę może wypełnić jedynie szary mundur Jonaha Hexa.

Green Class. Pandemia, tom 1
Scenariusz: Jérôme Hamon
Rysunki: David Tako
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 72 strony
Format: 216×285
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-9687-2
Język oryginału: francuski
Seria: Green Class
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction/przygoda

Młodzieżowa opowieść postkatastroficzna, która od razu stała się przebojem rynku frankofońskiego. Grupa nastolatków z Kanady jedzie z opiekunem na bagna Luizjany, aby w ramach zielonej szkoły poznać trudne życie na łonie dzikiej przyrody. Gdy po dwóch tygodniach spędzonych na odludziu bohaterowie wracają do cywilizacji, okazuje się, że świat ogarnęła błyskawicznie rozprzestrzeniająca się pandemia. Całe miasteczka są wymarłe, a wielu ludzi zamieniło się w straszliwe stwory, z którymi walczy armia. Nastolatkowie trafiają do strzeżonej strefy dla zarażonych, gdzie warunki życia są koszmarne, a przemoc jest wszechobecna. Czy poradzą sobie w tak nagle zmienionym świecie? Autorami opowieści są dwaj francuscy twórcy: scenarzysta Jéróme Hamon, znany z komiksów mangowych, dziecięcych i fantastycznych (np. „Dreams Factory”, „Nils”), oraz zafascynowany sztuką japońską rysownik o pseudonimie David Tako, dla którego seria „Green Class” jest pierwszym pełnowymiarowym wyzwaniem ilustratorskim.

Mistrzowie Komiksu. Providence, tom 3
Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Jacen Burrows
Przekład: Jacek Żuławnik
Oprawa: twarda
Objętość: 168 stron
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-3587-1
Język oryginału: angielski
Seria: Mistrzowie Komiksu
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Robert Black dociera do Providence, gdzie spotyka samego H.P. Lovecrafta. Pisarz nie przestaje go fascynować, dziennikarz z zapartym tchem zanurza się w kolejne jego dzieła. Lovecraft staje się przewodnikiem Blacka po okultystycznych tradycjach Ameryki, a zarazem wprowadza go w swój tajemniczy świat pełen potworów i istot jak z koszmaru. Młody dziennikarz coraz mocniej zdaje sobie sprawę, że wkroczył do labiryntu, z którego nie sposób się wydostać, a ogarniającego go szaleństwa nie da się już uniknąć…
Alan Moore, genialny twórca „Strażników” i „V jak Vendetta”, sięga do uniwersum autora „Zewu Cthulhu”. Tę mroczną, niepokojącą historię zilustrował Jacen Burrows.
Polskie wydanie zostało wzbogacone o leksykon nawiązań do twórczości H.P. Lovecrafta autorstwa Mateusza Kopacza.

Marvel Now 2.0, Deadpool: Póki śmierć nas…, tom 8
Scenariusz: Joshua Corin, Gerry Duggan, Christopher Hastings
Rysunki: Salva Espin, Scott Koblish
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 136 stron
Format: 167×255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-9769-5
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now 2.0
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Ósmy tom przygód Deadpoola z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Wade Wilson i Shiklah przebyli niegdyś pół świata, by się pobrać i uwolnić od Draculi. Teraz jednak ich miesiąc miodowy dobiegł końca. Ukryte pod Manhattanem królestwo Shikli, zwane Metropolią Potworów, wypowiedziało wojnę naziemcom, a Deadpool musi dokonać trudnego wyboru. Czy dochowa wierności żonie, czy raczej stanie w obronie ludzkości? I jak zareagują na to jego sprzymierzeńcy – Spider-Man oraz Najemnicy do Wzięcia?
Scenariusz tego tomu napisali Joshua Corin („Spider-Man/Deadpool”), Gerry Duggan („Hawkeye kontra Deadpool”) i Christopher Hastings („Vote Loki”), a rysunki stworzyli Salva Espin oraz Scott Koblish.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *