OSTATNIA MISJA GWENDY – Stephen King - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

OSTATNIA MISJA GWENDY – Stephen King

POŻEGNANIE Z GWENDY PETERSON
Trzecie – pełne nadziei i grozy – spotkanie Gwendy
z tajemniczym magicznym pudełkiem.
Gwendy zmaga się z nie najlepszą kondycją swojego umysłu. Jej jedyną nadzieją jest magiczne pudełko, które równie dobrze może zagrozić powodzeniu jej działań.

Kiedy Gwendy Peterson miała dwanaście lat, tajemniczy nieznajomy, Richard Farris, oddał jej na przechowanie tajemnicze pudełko. Można w nim było znaleźć słodycze i stare monety, ale trzeba było uważać, bo pudełko miało także swoją mroczną stronę. Naciśnięcie któregoś z kolorowych guzików ukrytych w jego wnętrzu wyzwalało groźną, niszczycielską moc.

Wiele lat później magiczne pudełko ponownie pojawiło się w życiu Gwendy. Jako uznana pisarka i wschodząca gwiazda polityki raz jeszcze musiała zmierzyć się z pokusą, jaką stanowił ten przedmiot.

Teraz, gdy siły zła chcą przejąć nad nim kontrolę, senator Gwendy Peterson jest jedyną osobą, która może je powstrzymać. I zrobi to za wszelką cenę. Bo wie o istnieniu miejsca, gdzie można je bezpiecznie ukryć, nawet przed potężnymi siłami.

Przed Gwendy doniosła i tajemnicza misja ocalenia świata – być może nie tylko tego, który znamy.

Stephen King i Richard Chizmar ponownie połączyli siły w Ostatnim zadaniu Gwendy , które jest następstwem noweli Kinga i Chizmara z 2018 roku, Pudełko z guzikami Gwendy i kontynuacji wydanego przez Chizmara w 2019, Gwendy’s Magic Feather .

408-stronicowa powieść zostanie wydana w 2022 r.

Richard Chizmar
Współautor (ze Stephenem Kingiem) bestsellerowej krótkiej powieści Pudełko z guzikami Gwendy.

Jego ostatnie książki to zbiór opowiadań The Long Way Home i Widow’s Point, napisana wspólnie z synem, Billym Chizmarem, mrożąca krew w żyłach opowieść o nawiedzonej latarni morskiej, niedawno sfilmowana.

Jego krótkie utwory pojawiały się w licznych publikacjach, między innymi na łamach „Ellery Queen’s Mystery Magazine”.

Otrzymał dwie nagrody World Fantasy, cztery nagrody od International Horror Guild i jedną od Horror Writers Association Board of Trustees.

Utwory Chizmara przetłumaczono na ponad piętnaście języków, a on sam występował na licznych konferencjach jako instruktor pisania, gościnny prelegent, dyskutant i gość honorowy.
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.