PREACHER – sezon 2 | KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

PREACHER – sezon 2 25.06.2017 Kaznodzieja

Preacher – amerykański serial telewizyjny (dramat akcji, fantasy, horror, czarna komedia) wyprodukowany przez Sony Pictures Television, AMC Studios, Point Grey Pictures oraz Original Film. Serial jest adaptacją komiksu Kaznodzieja autorstwa Gartha Ennisa i Steve’a Dillona, publikowany w latach 1995-2000 przez wydawnictwo Vertigo pod logo DC Comics. Preacher jest emitowany od 22 maja 2016 roku przez AMC 30 czerwca 2016 roku, stacja AMC przedłużyła serial o drugi sezon – premiera 25 czerwca 2017.

KAZNODZIEJA (Preacher) – komiks

Garth Ennis – Urodzony 16.01.1970 r. w Belfaście, Irlandia Północna, a mieszkający w USA sławny scenarzysta komiksowy. Po okresie pracy dla brytyjskiego pisma „2000 AD” tworzył w USA takie komiksy jak: „Hellblazer”, „Hitman”, „Kaznodzieja”, „The Darkness”, „Medieval Spawn/Witchblade”. Ostatnio pisze scenariusze dla kolekcji MAX (linia ambitnych komiksów wydawnictwa Marvel): tworzy pyszną serię „Fury”, której bohater – pułkownik Nick Fury z dawnej antysowieckiej agencji S.H.I.E.L.D. – szuka własnego miejsca w nowych czasach, gdy tacy jak on bohaterowie zimnej wojny uważani są za przeżytek. Drugim tworzonym obecnie komiksem Ennisa jest „Pielgrzym” – cykl miniserii o religijnym fanatyku, żyjącym w postnuklearnym, pustynnym świecie.

Autor scenariusza do tego cyklu, Irlandczyk Garth Ennis, należy do twórców, którzy pod koniec XX wieku całkowicie zmienili oblicze komiksu amerykańskiego. Czołową pozycję na rynku komiksowym zawdzięcza właśnie bestsellerowej serii „Kaznodzieja”, ponurej i brutalnej historii poszukiwań Boga, prowadzonych w całej Ameryce przez teksańskiego pastora. „Kaznodzieja” łączy horror z thrillerem, a w tle ukazuje setki obyczajowych scen z codziennego życia Ameryki.

Gdyby zaufać temu komiksowi, kontynent ten przestaje się jawić jako Ziemia Obiecana dla emigrantów, a wygląda jak piekło na Ziemi. Realistyczne, a nawet naturalistyczne ilustracje serii rysował Steve Dillon.
Seria tylko dla dorosłych!

Kaznodzieja to brutalna, naturalistycznie ukazana historia teksańskiego duchownego, który stracił wiarę, ale za to został nawiedzony przez nadnaturalny byt, łączący w sobie moc Nieba i Piekła. Kaznodzieja rusza w drogę, aby odnaleźć Boga, gdyż tylko on może mu wyjaśnić, co się naprawdę dzieje. Horror ukazany w konwencji opowieści drogi, której tłem jest Ameryka widziana od podszewki – nie mająca nic wspólnego z opisami z folderów turystycznych.

W serii ukazały się następujące albumy:
Alamo, tom 13
Całe piekło nadchodzi, tom 12
Salvation, tom 11
Wojna w słońcu, tom 10
Na południe, tom 9
Krew i whiskey, tom 8
Dawne dzieje: Historia Sam Wiesz Kogo, tom 7
Dawne dzieje: Święty od Morderców, tom 6
Dumni Amerykanie, tom 5
Łowcy, tom 4
Aż do końca świata, tom 3
Nowojorscy gliniarze, tom 2
Zdarzyło się w Teksasie, tom 1

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *