Księgi Magii -Sandman Uniwersum. - KOSTNICA - POZORNIE MARTWA STREFA || Kostnica.Com.PL

Księgi Magii -Sandman Uniwersum.


Księgi Magii – Dobór składu, tom 1

Świetnie narysowany komiks przez Toma Fowlera, który zadbał o szczegółowość plansz. – Troszkę taki Harry Potter w gaimanowskim świecie Sandmana. – Komiks do którego na pewno wrócicie gdyż jest bogaty w rozważania filozoficzne. – Duży plus za przewodników głównego bohatera, po świecie magii – są to same ikony świata Sandmana.

Początek „Ksiąg Magii”, jednej z kilku nowych serii, które rozgrywają się w stworzonym przez słynnego Neila Gaimana uniwersum Sandmana.

Timothy Hunter dowiedział się, że jego przeznaczeniem jest zostać największym magiem świata. Chłopak bardzo tego pragnie, ale na co dzień musi się borykać z problemami zwykłego nastolatka: agresją szkolnego prześladowcy, własną nieporadnością w sprawach sercowych czy depresją ojca – a na te kłopoty magia nie pomoże.

Scenariusz: Kat Howard
Rysunki: Tom Fowler, Jordan Boyd
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: twarda
Objętość: 160 stron
Format: 170×260
Cena: 69,99
ISBN: 978-83-281-9841-8
Język oryginału: angielski
Seria: Sandman Uniwersum
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: horror

Tymczasem nadprzyrodzone moce wzięły Tima na cel i zrobią wszystko, aby młody mag nie zburzył istniejącej równowagi sił. Chłopak, aby przeżyć i wypełnić przeznaczenie, będzie musiał nauczyć się kontrolować swoje rozkwitające zdolności i ustalić, komu może zaufać, a kto chce go zabić. Jego podróż ku prawdzie zaczyna się od poznania nowej nauczycielki, pani Rose, po czym poprowadzi go z przedmieść Londynu wprost do serca Śnienia.

Autorką scenariusza komiksu jest młoda, lecz już kilkakrotnie nagradzana scenarzystka Kat Howard („Roses and Rot”, „An Unkindness of Magicians”), a rysunki wykonał znany artysta Tom Fowler („Doom Patrol”).

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *